Набрали чинності Державні санітарно-протиепідемічні правила і норми поводження з медичними відходами

З 8 вересня 2015 року набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами» від 08.06.2015 № 325. Правила поширюються на усі заклади незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, у тому числі фізичних осіб — підприємців, які в установленому порядку отримали ліцензію на провадження медичної практики

З 8 вересня 2015 року набирає чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами» від 08.06.2015 № 325 (далі — Правила).

Ці Правила встановлюють загальні вимоги до поводження з медичними відходами в закладах охорони здоров’я з метою попередження їх негативного впливу на життя, здоров’я населення та довкілля.

Цими Правилами встановлено категорії медичних відходів та вимоги до них:

  • категорія A — епідемічно безпечні медичні відходи;
  • категорія B — епідемічно небезпечні медичні відходи;
  • категорія C — токсикологічно небезпечні медичні відходи;
  • категорія D — радіологічно небезпечні медичні відходи.

Система поводження з відходами складається з таких етапів:

  • збирання та сортування відходів;
  • маркування відходів;
  • знезараження (дезінфекція) відходів;
  • транспортування і перенесення відходів у корпусні/міжкорпусні (накопичувальні) контейнери в межах закладу, де вони утворюються;
  • утилізація відходів (тих, що можуть підлягати утилізації);
  • захоронення відходів (лише для відходів категорії A).

Правила поширюються на усі заклади незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, у тому числі фізичних осіб — підприємців, які в установленому порядку отримали ліцензію на провадження медичної практики (крім підприємств з виробництва фармацевтичної продукції та медичних відходів, що утворюються у побуті).

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14367

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді