Оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту засобів індивідуального захисту»
Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту засобів індивідуального захисту» розроблено Державною службою України з питань праці на виконання пункту 19 Плану заходів з імплементації розділу IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2016–2019 роки, затвердженого розпорядженням КМУ від 18 лютого 2016 року № 217-р.
Цей документ відповідно до статті 56 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом забезпечує імплементацію положень законодавства України щодо технічного регулювання засобів індивідуального захисту до Регламенту (ЄС) № 2016/425 Європейського Парламенту та Ради від 9 березня 2016 року про засоби індивідуального захисту.
Пропозиції та зауваження до проекту постанови приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення за адресою: Державна служба України з питань праці: 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14, e-mail: [email protected]; тел.: 226-20-83, факс: 289-55-24.
Скачати документи:
Проект постанови Кабінету Міністрів України
Проект технічного регламенту засобів індивідуального захисту
Пояснювальна записка
Аналіз регуляторного впливу
Джерело: Держпраці
Гарячі статті зі свіжого номера
Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
Тривалий гучний вплив шуму згубно впливає на людський організм, оскільки при цьому пошкоджуються нервові закінчення внутрішнього вуха, які відповідають за слухову чутливість. Внаслідок цього розвиваються такі професійні захворювання, як туговухість та глухота. Для захисту від цих та інших проблем роботодавці мають подбати про засоби захисту органів слуху працівників.
У статті ви знайдете наказ про порядок забезпечення працівників спецодягом, розроблений відповідно до чинного законодавства.
Засоби індивідуального захисту зменшують вплив на працівників небезпечних та шкідливих чинників, запобігають нещасним випадкам і професійним захворюванням. Проте важливо вміти правильно ними користуватися і знати, яким має бути строк носіння спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, щоб вони дійсно захищали працівника.