ГУ Держпраці у Львівській області звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом щодо заборони експлуатації електрообладнання, яке становить загрозу здоров’ю і життю працівників ТзОВ «Бетонбуд».
17.08.2017 відбулася планова перевірка на ТзОВ «Бетонбуд» щодо дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці (НПАОП) та промислової безпеки при експлуатації електрообладнання.
В результаті проведеної перевірки були виявлені факти порушення вимог чинних НПАОП, які створюють загрозу життю та здоров’ю працівників ТзОВ «Бетонбуд», і які не були своєчасно усунені на момент проведення планової перевірки.
Було виявлено:
- підприємство не отримало дозвіл ГУ Держпраці на виконання робіт в діючих електроустановках напругою понад 1000 В та дозвіл на експлуатацію електричного устаткування електричних станцій та мереж напругою понад 1000 В;
- на ТзОВ «Бетонбуд» не проведені випробування електрообладнання 6/0,4 кВ та не випробувані засоби захисту (покажчик напруги до 1000 В, інструмент з ізолювальними ручками);
- на працюючому трансформаторі КТП-6/0,4 кВ № 1663 рівень масла нижче позначки, що відповідає температурі навколишнього середовища.
«У зв’язку з виникненням умов, за яких подальша експлуатація електрообладнання КТП-6/0,4 кВ № 1663 та КТП-6/0,4 кВ № 1774 становить загрозу здоров’ю і життю працівників ТзОВ «Бетонбуд», є передбачені законом підстави для заборони експлуатації цього електрообладнання до усунення порушень», – зазначено у позові.
Джерело: офіційний сайт ГУ Держпраці у Львівській області
Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Електричне обладнання є невід’ємною частиною будь-якого сучасного підприємства, від виробничих потужностей до офісних приміщень. Які існують ризики при роботі з електричним обладнанням на підприємстві? Що належить до заходів електробезпеки? Які встановити вимоги до персоналу працюючого з електроустаткуванням? Відповіді на усі ці питання – у статті.
Зі статті ви дізнаєтеся, коли присвоюється четверта група допуску з електробезпеки, якими знаннями та навичками повинен володіти працівник для присвоєння четвертої групи з електробезпеки.
Посвідчення з електробезпеки є документом про те, що працівник пройшов перевірку знань і отримав право самостійно працювати в електроустановках на зазначеній посаді за фахом. Хто видає посвідчення про перевірку знань з електробезпеки, в яких випадках воно не дійсне та чи потрібно його постійно мати з собою, дізнайтеся зі статті.