Порушення законодавства про охорону праці: використання електрообладнання на ТзОВ «Бетонбуд» загрожує здоров’ю і життю працівників

ГУ Держпраці у Львівській області звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом щодо заборони експлуатації електрообладнання, яке становить загрозу здоров’ю і життю працівників ТзОВ «Бетонбуд».

17.08.2017 відбулася планова перевірка на ТзОВ «Бетонбуд» щодо дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці (НПАОП) та промислової безпеки при експлуатації електрообладнання.

В результаті проведеної перевірки були виявлені факти порушення вимог чинних НПАОП, які створюють загрозу життю та здоров’ю працівників ТзОВ «Бетонбуд», і які не були своєчасно усунені на момент проведення планової перевірки.

Було виявлено:

  • підприємство не отримало дозвіл ГУ Держпраці на виконання робіт в діючих електроустановках напругою понад 1000 В та дозвіл на експлуатацію електричного устаткування електричних станцій та мереж напругою понад 1000 В;
  • на ТзОВ «Бетонбуд» не проведені випробування електрообладнання 6/0,4 кВ та не випробувані засоби захисту (покажчик напруги до 1000 В, інструмент з ізолювальними ручками);
  • на працюючому трансформаторі КТП-6/0,4 кВ № 1663 рівень масла нижче позначки, що відповідає температурі навколишнього середовища.

«У зв’язку з виникненням умов, за яких подальша експлуатація електрообладнання КТП-6/0,4 кВ № 1663 та КТП-6/0,4 кВ № 1774 становить загрозу здоров’ю і життю працівників ТзОВ «Бетонбуд», є передбачені законом підстави для заборони експлуатації цього електрообладнання до усунення порушень», – зазначено у позові.

Джерело: офіційний сайт ГУ Держпраці у Львівській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
49290

Вимоги пожежної безпеки до електроустановок

Порушення правил і норм пожежної безпеки на підприємстві нерідко стає причиною пожеж. Дізнайтеся зі статті, які існують вимоги пожежної безпеки до електроустановок та організуйте експлуатацію електрообладнання належним чином.
14916

Захисні засоби з електробезпеки

Захисні засоби з електробезпеки — це засоби для захисту людини від ураження електричним струмом. Які існують основні захисні засоби в електроустановках, як вибирають засоби захисту від ураження електричним струмом, які обов'язки щодо захисту працівників від електротравм покладає на роботодавця законодавство — читайте далі.
31798

Інструкція з електробезпеки для осіб, які мають ІІ кваліфікаційну групу з електробезпеки

Інструкція — це нормативний документ, який встановлює вимоги безпеки для осіб, які мають ІІ кваліфікаційну групу з електробезпеки. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
6421

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді