16.06.2017 на офіційному порталі Державної служби України з питань праці з’явилося звернення до всіх навчальних центрів, що надають послуги з проведення навчання з питань охорони праці відповідно до пункту 5.2 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 року № 15.
Держпраці просить надсилати листи-заявки про проведення перевірки знань з питань охорони праці до Головних управлінь (Управлінь) Держпраці в областях.
Листи-заявки навчальних центрів, що здійснюють свою діяльність у місті Києві та Київській області, надсилати до державного підприємства «Головний навчально-методичний центр Держпраці» за адресою: вул. Вавілових, 10а, м. Київ.
У листі-заявці потрібно зазначити:
- ПІБ посадових осіб
- посади
- місце роботи (назва підприємства, його чисельність та КВЕД основного виду діяльності).
Скачати Перелік рекомендаційних питань для перевірки знань з питань охорони праці для суб’єктів господарювання, які проводять навчання з питань охорони праці відповідно до пункту 5.2 Типового положення

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.