16.06.2017 на офіційному порталі Державної служби України з питань праці з’явилося звернення до всіх навчальних центрів, що надають послуги з проведення навчання з питань охорони праці відповідно до пункту 5.2 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 року № 15.
Держпраці просить надсилати листи-заявки про проведення перевірки знань з питань охорони праці до Головних управлінь (Управлінь) Держпраці в областях.
Листи-заявки навчальних центрів, що здійснюють свою діяльність у місті Києві та Київській області, надсилати до державного підприємства «Головний навчально-методичний центр Держпраці» за адресою: вул. Вавілових, 10а, м. Київ.
У листі-заявці потрібно зазначити:
- ПІБ посадових осіб
- посади
- місце роботи (назва підприємства, його чисельність та КВЕД основного виду діяльності).
Скачати Перелік рекомендаційних питань для перевірки знань з питань охорони праці для суб’єктів господарювання, які проводять навчання з питань охорони праці відповідно до пункту 5.2 Типового положення

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
Правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) регулюють трудові відносини та є обов’язковими для усіх працівників підприємства. Під час інспектування фахівці Держпраці перевіряють, чи ознайомлені працівники з Правилами. Дізнайтеся, хто має розробити та ввести в дію ПВТР.
Аби забезпечити пожежну безпеку, кожне підприємство необхідно оснастити вогнегасниками. Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види вогнегасників, які особливості вони мають та коли їх застосовувати.
Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
Під час спекотної погоди роботодавці зобов’язані забезпечити працівникам безпечні умови праці. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.