Верховна Рада України таки ухвалила Закон «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації з правом Європейського Союзу)». Законопроект підтримали 234 народних депутати (при 226 мінімально необхідних)
Верховна Рада України таки ухвалила Закон «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації з правом Європейського Союзу)». Законопроект підтримали 234 народних депутати (при 226 мінімально необхідних).
Законом викладено у новій редакції статтю 2-1 Кодексу законів про працю України. Зокрема, «забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров'я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов'язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об'єднанні громадян, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов'язаними з характером роботи або умовами її виконання».
Нагадаємо, що закон належить до так званого «безвізового пакету» законів (тобто необхідних для лібералізації безвізового режиму між Україною і Євросоюзом).
Дізнайтеся зі статті, як формувати культуру безпеки на підприємстві. Отримайте практичні кейси та поради, як уникнути ризиків та нещасних випадків.
Чи можна використовувати одну інструкцію для різних видів інструктажів? Усе, що потрібно знати читайте в нашому матеріалі
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.