Президент України підписав Закон України «Про зовнішню трудову міграцію»

Закон України «Про зовнішню трудову міграцію» від 05.11.2015 № 761-VIII визначає правові та організаційні засади державного регулювання зовнішньої трудової міграції та соціального захисту громадян України за кордоном (трудових мігрантів) і членів їхніх сімей

Закон України «Про зовнішню трудову міграцію» від 05.11.2015 № 761-VIII (далі — Закон № 761) визначає правові та організаційні засади державного регулювання зовнішньої трудової міграції та соціального захисту громадян України за кордоном (трудових мігрантів) і членів їхніх сімей.

Законом № 761 встановлено сферу дії Закону, а також права та соціальні гарантії трудових мігрантів і членів їх сімей. Зокрема, права трудових мігрантів на належні умови праці, винагороду, відпочинок і соціальний захист, регулюються законодавством держави перебування та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України (ВРУ).

Окрім того, трудові мігранти і члени їхніх сімей можуть добровільно брати участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування згідно із законами України.

Пенсійне забезпечення трудових мігрантів здійснюється відповідно до законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, та міжнародних договорів у сфері пенсійного забезпечення, згода на обов’язковість яких надана ВРУ.

Обов’язок забезпечення можливості трудових мігрантів в користуванні правами, наданими Законом № 761, покладено на закордонні дипломатичні установи України.

Законодавчо врегульовано також питання працевлаштування трудових мігрантів в державі перебування, оподаткування доходів трудових мігрантів, створення умов для здійснення трудовими мігрантами грошових переказів в Україну, а також реінтеграції трудових мігрантів в суспільство.

Закон № 761 набирає чинності з 01.01.2016. Кабінету Міністрів України надано двомісячний строк з дня його опублікування для приведення чинних нормативно-правих актів у відповідність до Закону № 761, а також розроблення нових законодавчих актів, необхідних для реалізації Закону № 761.

Підготувала Ольга Савченко,

експерт «Експертус Кадри»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді