Президент України підписав Закон України «Про зовнішню трудову міграцію»

Закон України «Про зовнішню трудову міграцію» від 05.11.2015 № 761-VIII визначає правові та організаційні засади державного регулювання зовнішньої трудової міграції та соціального захисту громадян України за кордоном (трудових мігрантів) і членів їхніх сімей

Закон України «Про зовнішню трудову міграцію» від 05.11.2015 № 761-VIII (далі — Закон № 761) визначає правові та організаційні засади державного регулювання зовнішньої трудової міграції та соціального захисту громадян України за кордоном (трудових мігрантів) і членів їхніх сімей.

Законом № 761 встановлено сферу дії Закону, а також права та соціальні гарантії трудових мігрантів і членів їх сімей. Зокрема, права трудових мігрантів на належні умови праці, винагороду, відпочинок і соціальний захист, регулюються законодавством держави перебування та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України (ВРУ).

Окрім того, трудові мігранти і члени їхніх сімей можуть добровільно брати участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування згідно із законами України.

Пенсійне забезпечення трудових мігрантів здійснюється відповідно до законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, та міжнародних договорів у сфері пенсійного забезпечення, згода на обов’язковість яких надана ВРУ.

Обов’язок забезпечення можливості трудових мігрантів в користуванні правами, наданими Законом № 761, покладено на закордонні дипломатичні установи України.

Законодавчо врегульовано також питання працевлаштування трудових мігрантів в державі перебування, оподаткування доходів трудових мігрантів, створення умов для здійснення трудовими мігрантами грошових переказів в Україну, а також реінтеграції трудових мігрантів в суспільство.

Закон № 761 набирає чинності з 01.01.2016. Кабінету Міністрів України надано двомісячний строк з дня його опублікування для приведення чинних нормативно-правих актів у відповідність до Закону № 761, а також розроблення нових законодавчих актів, необхідних для реалізації Закону № 761.

Підготувала Ольга Савченко,

експерт «Експертус Кадри»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21327

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14367

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4845

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді