Читайте на сторінках липневого номера журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці»

Теми:
Якщо робочі місця розташовані на висоті, то чи можна вважати роботу, яку проводять на них, роботою на висоті?

На думку експерта журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці», така теза є хибною, адже не враховує те, що за певних умов (наприклад, коли використовують захисні огороджувальні системи або інвентарне захисне огородження), розташовані на висоті робочі місця можуть не належати до робіт на висоті, оскільки не підпадають під визначення «роботи на висоті». А все через неоднозначність вимог Правил охорони праці при роботі на висоті, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 27.03.2007 № 62 (далі — Правила).

Експертний аналіз вимог Правил та інших нормативних документів щодо виконання робіт на висоті читайте на сторінках липневого номера Довідника.

Крім того, дізнайтеся, як не допустити випадків виробничого травматизму під час виконання робіт на висоті. У рубриці «Працюємо над порушеннями» редакція підібрала фото, на яких зображені ситуації порушення вимог безпечного виконання робіт на висоті, та роз’яснила, як відповідно до вимог нормативних документів мають бути організовані такі роботи.

Також стануть у пригоді статті цього номера про: заходи електробезпеки в навчальному закладі, обов’язки та права уповноваженого з питань охорони праці, нові правила встановлення випробного строку та інші. А ще — відповіді експертів на ваші запитання.

Переглянути усі статті, завантажити і зберегти будь-яку статтю у форматі MS Word, а також зробити закладки, позначки, перейти на нормативні документи за активними посиланнями тощо можна в електронному журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці».

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкція з охорони праці для вантажника

Інструкція з охорони праці для вантажника є інструкцією за професією, що встановлює вимоги безпеки під час виконання вантажних робіт. Скачайте примірну інструкцію та за потреби адаптуйте її до умов вашого підприємства.
10730

Добровільна пожежна дружина на підприємстві

З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?
22676

Порядок розслідування нещасних випадків невиробничого характеру

Розслідування нещасних випадків невиробничого характеру не завжди відбувається відповідно до вимог законодавства. Чому небезпечно так робити та до яких наслідків це може призвести — розповідає експерт.
62122

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
20393

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді