Переведення особи з інвалідністю на іншу посаду

1217

Запитання

Працівник бажає перевестися на іншу посаду з вищою оплатою на тому ж підприємстві. Чи можна відмовити в цьому через інвалідність?

Відповідь

image23

Шпаргалка: Як діяти роботодавцю, якщо МСЕК встановила працівнику інвалідність

Будь-яка дискримінація у сфері праці заборонена. Зокрема, йдеться про порушення принципу рівності прав і можливостей, а також пряме або непряме обмеження прав працівників на підставі інвалідності (згідно з ст. 21 Кодексу законів про працю України).

Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» визначає недопустимими ситуації, коли з мотивів інвалідності відбувається: 

  • відмова в укладенні трудового договору або в просуванні по службі;
  • звільнення за ініціативою адміністрації;
  • переведення особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди.

Переведення особи з інвалідністю на іншу посаду Більше про звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю

Єдиний можливий виняток — якщо медико-соціальна експертиза дійшла висновку, що стан здоров’я особи перешкоджає виконанню професійних обов’язків чи загрожує здоров’ю і безпеці праці інших, а також — якщо продовження чи зміна характеру та обсягу робіт загрожують погіршенню здоров’я особи з інвалідністю.

Водночас КЗпП передбачає, що обмеження прав працівників, які залежать від властивих певному виду робіт вимог (щодо віку, освіти, стану здоров’я, статі) або ж обумовлені необхідністю посиленого соціального та правового захисту деяких категорій осіб, не вважаються дискримінацією у сфері праці. Такі обмеження можуть бути встановлені КЗпП та іншими законами.

Тож, якщо особа з інвалідністю не має перешкод для роботи за висновком МСЕК, її звернення стосовно переведення має бути розглянуте.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36593

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10104

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31748

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162929

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52