Лісові пожежі: безпека працівників

261

Запитання

Які вимоги охорони праці до безпеки працівників лісгоспів під час гасіння лісових пожеж?

Відповідь

image72

Пожежна безпека у весняно-літній період

Насамперед варто звернути увагу на мережу автомобільних доріг та під’їзних шляхів. Їх густота має бути достатньою для оперативного перевезення людей, вантажів та технічних засобів, необхідних для гасіння пожежі. Вже наявну мережу шляхів потрібно постійно підтримувати у належному стані.

Також слід ретельно стежити за тим, щоб працівники були забезпечені спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Так, наприклад, видані працівникам чоботи повинні мати вогнетривку підошву.

Крім того, мають бути наявні: 

  • табірне майно;
  • індивідуальні медичні пакети;
  • справний пожежний інвентар;
  • запас їжі (щонайменше на добу);
  • запас води (5-6 л на одну людину на день).

Якщо працівників направляють на крайку пожежі (смуга горіння, що безперервно просувається по пальному матеріалу та де цей матеріал згорає з максимальною інтенсивністю), їм також потрібно видати захисні каски, респіратори чи спеціально обладнані протигази.

Відповідальність за забезпечення покладається на керівників лісопожежних станцій та інших лісопожежних підрозділів, посадових осіб та спеціалістів, які направляють працівників на гасіння лісових пожеж.

Важливо пам'ятати, що до гасіння верхових лісових пожеж можна залучати чоловіків віком від 18 до 60 років, які завчасно пройшли медичний огляд та яких визнали придатними для виконання таких робіт.

Джерело: Центрально-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Види первинних засобів пожежогасіння

Що відноситься до первинних засобів пожежогасіння, які первинні засоби пожежогасіння використовуються на виробництві, як правильно їх обрати та розмістити. Відповіді на ці та інші питання про первинні засоби пожежогасіння дає експерт із питань охорони праці та пожежної безпеки.
30373

Основні вимоги до шляхів евакуації

Дізнайтеся, що належить до основних шляхів евакуації та який порядок утримання шляхів евакуації, які існують вимоги до евакуаційних виходів, як їх позначати, яка має бути мінімальна ширина шляхів евакуації.
33910

Аудит пожежної та техногенної безпеки

Аудит пожежної та техногенної безпеки проводять, щоб проаналізувати стан діяльності суб’єкта господарювання або іншої юридичної особи щодо відповідності вимогам законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки будинків, споруд. Про порядок проведення аудиту пожежної та техногенної безпеки — далі.
354