Зберігання зерна: пам'ятайте про охорону праці

378

Запитання

Чи регулюється нормативно процес зберіганні зернових?

Відповідь

image13

Охорона праці у сільськогосподарському виробництві

Роботу будь-яких виробників сільськогосподарської продукції регулюють Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві (НПАОП 01.0-1.02-18).

Цей нормативний документ закріплює вимоги не лише до вирощування та збирання, а й до первинної обробки сільськогосподарських культур, до вантажно-розвантажувальних робіт та до транспортування збіжжя.

Радимо зосередити свою увагу на дотриманні таких правил:

  • приміщення та майданчики для післязбиральної доробки зерна мають відповідати нормам санітарним, будівельним нормам та нормам технологічного проєктування;
  • приміщення зерносховищ повинні мати окремі спеціальні відділення для протруєння, очищення, сушіння та зберігання зерна та мають бути оснащені системою аспірації і протипожежним інвентарем;
  • технічний стан обладнання зернових токів, зерноочисних агрегатів, зерноочисно-сушильних комплексів спеціалізованих насіннєочисних підприємств, цехів і дільниць має відповідати вимогам експлуатаційної документації;
  • сигналізація (візуальна та звукова) повинна бути надійною та зрозумілою як у світлий, так і в темний час;
  • потрібно відключати напругу під час технічного обслуговування зерноочисних машин й обладнання (на рубильниках потрібно розмістити плакати «Не вмикати! Працюють люди»).
  • потрібно встановити захисні огородження (без цього експлуатація машин заборонена).

Також нагадуємо про необхідність проведення інструктажів з охорони праці перед початком робіт. При цьому слід врахувати специфіку зернової культури, погодні умови та стан технічних засобів.

Джерело: Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1405

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
58804

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40698