Інспектор з праці вимагає хабар

310

Запитання

Як діяти у випадку, якщо інспектор з праці вимагає хабар?

Відповідь

Рекомендуємо скористатися наступним переліком дії у випадку, якщо інспектор вимагає хабар:

  • зафіксуйте на відео- або аудіоносії бесіду з інспектором під час вимагання неправомірної вигоди;
  • не потрібно вступати з інспектором в суперечку та вказувати на те, що його дії неправомірні;
  • не пропонуйте інспектору «відкуп»;
  • не вживайте висловлювань, які можуть вказувати на ваше бажання дати інспектору хабар;
  • в свою чергу, використовуйте якомога більше уточнюючих запитань: яка сума «винагороди» задовольнить інспектора, де та коли можна передати хабар, які будуть наслідки при відмові надати неправомірну вигоду;
  • запропонуйте перенести зустріч на інший день;
  • зверніться до правоохоронних органів.

Нагадуємо, що хабародавця також чекає кримінальна відповідальність.

Докладніше про те, як діяти, якщо не хочете давати хабара, та про відповідальність здирника й особи, що дає хабара, читайте у статті  адвоката Ірини ШКАРІВСЬКОЇ «Тяжкий вибір між хабарем і штрафом, або Як діяти, якщо інспектор з праці вимагає неправомірну вигоду» в Довіднику спеціаліста з охорони праці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1652

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91238

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45665

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49681