Відповідь
Рекомендуємо скористатися наступним переліком дії у випадку, якщо інспектор вимагає хабар:
- зафіксуйте на відео- або аудіоносії бесіду з інспектором під час вимагання неправомірної вигоди;
- не потрібно вступати з інспектором в суперечку та вказувати на те, що його дії неправомірні;
- не пропонуйте інспектору «відкуп»;
- не вживайте висловлювань, які можуть вказувати на ваше бажання дати інспектору хабар;
- в свою чергу, використовуйте якомога більше уточнюючих запитань: яка сума «винагороди» задовольнить інспектора, де та коли можна передати хабар, які будуть наслідки при відмові надати неправомірну вигоду;
- запропонуйте перенести зустріч на інший день;
- зверніться до правоохоронних органів.
Нагадуємо, що хабародавця також чекає кримінальна відповідальність.
Докладніше про те, як діяти, якщо не хочете давати хабара, та про відповідальність здирника й особи, що дає хабара, читайте у статті адвоката Ірини ШКАРІВСЬКОЇ «Тяжкий вибір між хабарем і штрафом, або Як діяти, якщо інспектор з праці вимагає неправомірну вигоду» в Довіднику спеціаліста з охорони праці
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.