Який строк дії дозволу

859

Запитання

Дозвіл на застосування машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки є безстроковим?

Відповідь

Так, він є безстроковим.

Строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки становить п’ять років. Цей строк продовжує орган, що його видав.

У разі коли під час строку дії дозволу роботодавець не порушив його умов, строк дії такого дозволу продовжують на наступні п’ять років. Підставою є оригінал дозволу та заява роботодавця, подана за формою згідно з додатком 5 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі — Порядок № 1107).

Висота не прощає зневаги ☝ Як експлуатувати запобіжні пояси

Якщо під час строку дії дозволу роботодавець порушив його умови, тобто не дотримався вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки чи допустив аварії та/або пов’язані з виробництвом нещасні випадки під час робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) зазначених у дозволі машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, строк дії такого дозволу продовжують на підставі заяви, оригіналу дозволу та нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки. На це вказує пункт 15 Порядку № 1107.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
37747

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
250134

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14654

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142433