Чи обов’язкова печатка в журналі

1500

Запитання

У журналах мають бути проставлені печатки. Але їх скасували. Як діяти у такому разі?

Відповідь


Суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатки. Однак це не обов’язково. Наявність або відсутність відбитка печатки на документі не створює юридичних наслідків. На це вказує стаття 58-1 Господарського кодексу України.

На документах, що засвідчують права громадян і юридичних осіб, на яких фіксують факт витрати коштів та проведення операцій із матеріальними цінностями, підпис посадової особи скріплюють печаткою установи (за наявності). Підстава — пункт 1 глави 3 розділу ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5.

Тобто печатка в журналі не обов’язкова.

Скачайте інструкції з охорони праці та пожежної безпеки

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнюємо журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці у 2023 / 2024 роках та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
179759

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50216

Журнал реєстрації актів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки

Акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки потрібно зареєструвати у журналі реєстрації актів-допусків. Якщо не знаєте, як оформити такий журнал та як його вести, — стаття вам у поміч.
4835