Працівник виконує роботу з підвищеною небезпекою. Чи проводити атестацію?

619

Запитання

Чи потрібно проводити атестацію робочих місць, де немає шкідливих умов праці, але є робота з підвищеною небезпекою — електромонтер з обслуговування електрообладнання напругою понад 1000 В?

Відповідь


Атестацію проводять на робочих місцях, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих чинників, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому. Про це йдеться у пункті 1 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженому постановою КМУ від 01.08.1992 № 442.

Як скласти карту умов праці

Окрім цього, атестацію необхідно провести на тих робочих місцях, на яких зайняті працівники, професії (посади) яких передбачені відповідним нормативним документом, за яким визначають право працівників на пільги й компенсації за роботу із шкідливими та важкими умовами праці.

У запитанні не вказано, на якому виробництві зайнятий електромонтер з обслуговування електрообладнання. Тож не можна відповісти однозначно, чи має він право на певні пільги та компенсації.

Працівник виконує роботу з підвищеною небезпекою. Чи проводити атестацію? Чи проводити експертизу якості атестації робочих місць. Уточнена відповідь

Що стосується робіт із підвищеною небезпекою, то у разі, якщо професія (посада) не передбачена жодним нормативним документом, за яким визначають право на пільги та компенсації, а також відсутні шкідливі виробничі чинники, атестацію проводити не потрібно.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
48916

Атестація робочих місць у школі

Відповідальним за своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць у школі є керівник навчального закладу. Який порядок проведення атестації, хто має входити до складу атестаціїної комісії, яке покарання чекає за непроведення атестації — далі у статті
9531

Які переліки має скласти атестаційна комісія

За роботу в несприятливих умовах працівникам надають пільги і компенсації. Їх призначають на підставі переліків, що складають на підприємстві за результатами атестації робочих місць за умовами праці. Які саме переліки за результатами атестації скласти, як правильно їх оформити. Розповідаємо далі.
11129

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
15493