Роботодавець не провів атестацію. Яка відповідальність?

632

Запитання

Яке покарання чекає на роботодавця, який свідомо не провів атестацію робочих місць на підприємстві?

Відповідь

Атестацію робочих місць за умовами праці проводять у строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж раз на п’ять років. Підстава — пункт 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442.


Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладено на керівника підприємства.

Якщо атестацію не провели або провели несвоєчасно, працівники, зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, втрачають право на будь-які пільги й компенсації, передбачені законодавством за роботу із шкідливими умовами праці.

Частина перша статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративну відповідальність посадових осіб підприємств незалежно від форми власності, зокрема, за порушення строку атестації та порядку її проведення.

За ці порушення на посадових осіб підприємств накладають штраф розміром від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 510-1700 грн.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
62128

Які переліки має скласти атестаційна комісія

За роботу в несприятливих умовах працівникам надають пільги і компенсації. Їх призначають на підставі переліків, що складають на підприємстві за результатами атестації робочих місць за умовами праці. Які саме переліки за результатами атестації скласти, як правильно їх оформити. Розповідаємо далі.
17531

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
19605

Атестація робочих місць за умовами праці медпрацівників

У закладах охорони здоров’я, як і на всіх інших підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності й господарювання, потрібно проводити атестацію робочих місць. Однак з огляду на характер праці медичних працівників атестація їхніх робочих місць суттєво відрізняється від атестації на промислових підприємствах.
14246

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
28089