Атестація робочих місць за умовами праці в закладах дошкільної та загальної освіти

681

Запитання

Як проводити атестацію робочих місць за умовами праці в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах?

Відповідь

Як проводити атестацію робочих місць за умовами праці (далі — атестація), визначають:

  • Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці (затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442; далі — Порядок № 442);
  • Методичні рекомендації щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці (затверджені постановою Мінпраці від 01.09.1992 № 41; далі — Методичні рекомендації).

Відповідно до пункту 4 Порядку № 442 атестацію робочих місць за умовами праці проводить атестаційна комісія, склад і повноваження якої визначають наказом по підприємству, у строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж раз на п’ять років.

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.

Згідно з Методичними рекомендацями для проведення атестації робочих місць за умовами праці «робоче місце» — це місце постійного або тимчасового перебування працівника в процесі трудової діяльності.

Під час проведення атестації на кожне робоче місце або групу аналогічних робочих місць на підприємстві або організації складається Карта умов праці.


Переліки робочих місць, виробництв, професій і посад, працівникам яких підтверджено право на пільги і компенсації, затверджується наказом по підприємству або організації.

Тож атестацію необхідно проводити по кожному окремому підприємству або організації у встановленому законодавством порядку. Особливу увагу на це слід звернути керівникам дошкільних та загальноосвітних навчальних закладів, де атестація найчастіше проводиться централізовано з дослідженням факторів виробничого середовища та трудового процесу на базі однієї школи або садочка та поширенням результатів атестації на всі навчальні заклади району або міста.

Джерело: Управління Держпраці у Миколаївській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
42755

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
12101

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
19732

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
10448

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
9149