Атестація робочих місць при зміні назви юридичної особи

1190

Запитання

Підприємство змінило назву. Чи потрібно проводити атестацію робочих місць?

Відповідь

Приклад розрахунку доплат за роботу в шкідливих умовах

Якщо підприємство змінило лише свою назву, керівництво може прийняти рішення поширити на працівників результати атестації робочих місць за умовами праці (на період її дії), яку провели на підприємстві з попередньою назвою. Обов’язкова умова — на підприємстві з новою назвою не змінилися умови праці.

Керівник має оформити таке рішення відповідним наказом підприємства. Отже, працівники збережуть установлені їм за результатами атестації пільги та компенсації за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці, зокрема право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Умови праці визначають устаткування, технологія, предмети та продукти праці, система захисту працівників, обслуговування робочих місць і зовнішні чинники, які залежать від стану виробничих приміщень, що створюють певний мікроклімат.

У разі, якщо на підприємстві змінили не лише назву, а й умови праці, або новоутворене підприємство (організація) не є правонаступником підприємства, що реорганізується, потрібно обов’язково в найкоротший строк провести атестацію.

Згідно з п. 10 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Мінпраці від 18.11.2005 № 383, щоб підтвердити стаж роботи зі шкідливими і важкими умовами праці, необхідно подати:

  • трудову книжку, в якій належно оформлені записи про займану посаду і період виконуваної роботи;
  • виписку з наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці.

Як визначити тривалість роботи із шкідливими умовами праці

Якщо у трудовій книжці немає відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, подають уточнювальну довідку відповідно до п. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМУ від 12.08.1993 № 637.

У довідці вказують:

  • періоди роботи, що зараховують до спеціального стажу;
  • професію або посаду;
  • характер виконуваної роботи;
  • розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включають цей період роботи;
  • первинні документи за час роботи, на підставі яких видають цю довідку.

Отже, зміни у назві підприємства потрібно обов’язково підтвердити первинними документами. Вони стануть у пригоді, щоб підтвердити стаж роботи зі шкідливими і важкими умовами праці відповідних працівників.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
17063

Атестація робочих місць за умовами праці медпрацівників

У закладах охорони здоров’я, як і на всіх інших підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності й господарювання, потрібно проводити атестацію робочих місць. Однак з огляду на характер праці медичних працівників атестація їхніх робочих місць суттєво відрізняється від атестації на промислових підприємствах.
13116

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
25635