Право заточувальника деревообробного інструменту на пільгову пенсію за Списком № 2

752

Запитання

Чи має право на пільгову пенсію за Списком № 2 заточувальник деревообробного інструменту?

Відповідь

Право на пенсію за віком на пільгових умовах (далі — пільгова пенсія) мають працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, роботах із особливо шкідливими й особливо важкими, із шкідливими і важкими умовами праці, за Списками № 1 і № 2, затвердженими КМУ, і за результатами атестації робочих місць за умовами праці (далі — атестація), (ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ).

Тобто пільгові пенсії призначають за таких умов:

  • професії (посади) та виробництво наявні у відповідному Списку;
  • шкідливі умови праці працівника підтвердили за результатами атестації упродовж повного робочого дня (не менше ніж 80%), встановленого для цього виробництва, робіт, професій та посад.

Якщо немає хоча б однієї з цих умов, працівник не матиме права на пільгову пенсію.

Робітників, зайнятих обдиранням, точінням, різанням, шліфуванням металевих виробів та інструменту абразивними кругами сухим способом, передбачає підрозділ 12 «Інші професії оброблення металу» розділу ХІV «Оброблення металу» Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою КМУ від 24.06.2016 № 461.

Розділи «Загальні професії» Списків № 1 і № 2, а також підрозділи «Інші професії оброблення металу» розділу ХІ Списку № 1 та розділу ХІV Списку № 2 застосовують на всіх підприємствах, незалежно від їх відомчого підпорядкування і форм власності, де виконують відповідні роботи.

Отже, заточувальник деревообробного інструменту може мати право на пільгову пенсію за Списком № 2. Умова — він повний робочий день має бути зайнятим точінням інструменту абразивними кругами сухим способом та це право підтвердили йому за результатами атестації.

Слід нагадати, що атестацію проводять у строки, передбачені колективним договором, але не рідше разу на п’ять років.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

На які пільги та компенсації мають право медичні працівники

Держава забезпечує право медпрацівників на пільги та компенсації. Однак не завжди заклад охорони здоров’я надає їх своїм працівникам у повному обсязі. Стаття допоможе реалізувати право медичних працівників на пільги й компенсації і не заплутатися в законодавстві.
11244

Пенсія за віком на пільгових умовах

Законодавством України у галузі пенсійного забезпечення передбачається можливість отримання особами пільгових пенсій за віком. Таке право виникає у працівників, зайнятих на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці. Що потрібно знати про пільгові пенсії у 2023 році — розповідає експерт.
49807

Особливості призначення пільгової пенсії працівникам, зайнятим на підземних роботах

Працівники, які були зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах, мають право на пільгову пенсію. На яких умовах вона призначається та які документи потрібно подати — читайте далі.
2673

Хто з 2018 року отримав право на пільгову пенсію

У 2016 році Уряд скоротив Списки № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, а в липні 2017 року увів нові позиції та уточнив наявні. Змінені редакції Списків чинні з 01.01.2018. Хто з першого січня здобув право на пільгову пенсію? Як зараховують до пільгового стажу роботу у шкідливих і важких умовах до 01.01.2018 – читайте про це далі.
1020