Протипоказання для спеціалістів промислового альпінізму

1044

Запитання

Які протипоказання існують для спеціалістів промислового альпінізму?

Відповідь

Як відомо, спеціалісти промислового альпінізму повинні бути фізично підготовлені та не мати протипоказань за станом здоров’я працювати на висоті. Протипоказаннями є:

 • серцеві захворювання / болі у грудях;
 • високий чи низький тиск;
 • епілепсія;
 • судоми;
 • тимчасові втрати свідомості;
 • страх висоти;
 • проблеми з рівновагою;
 • ослаблення функцій кінцівок;
 • алко та наркозалежність;
 • психіатричні захворювання;
 • ожиріння;
 • діабет тощо.

Тест «Чи знаєте ви, як проводити медичні огляди працівників»

У цьому переліку не згадується поганий зір, котрий «виправлений» носінням окулярів. Водночас згідно з Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом МОЗ України від 21.05.2007 № 246, серед загальних медичних протипоказань до роботи із шкідливими та небезпечними факторами виробничого середовища і трудового процесу зазначено глаукому некомпенсовану. А «роботи на висоті, верхолазні роботи і роботи, повзуна із підійманням на висоту…» мають окремі медичні протипоказання в доповнення до загальних медичних протипоказань, зокрема, щодо хвороби органів зору:

А) гострота зору без корекції нижче 0,5 на одному оці і нижче 0, 2 на другому;

Б) обмеження поля зору більше 20 градусів;

В) дакріоцистити і сльозотечі, що не піддаються лікуванню;

Г) глаукома.

При виконанні робіт методом промислового альпінізму головне, щоб працівник бачив свій страхувальний і спусковий пристрій і вмів в’язати вузли на кінцях мотузки.

Джерело: Головне управління Держпраці у Луганській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
80721

Запобіжний пояс для проведення робіт на висоті

Важливо не лише забезпечити працівників, які виконують роботи на висоті, запобіжними поясами, а й подбати про правильну експлуатацію цих засобів захисту. Адже лише за такої умови вони допоможуть зберегти життя та здоров’я працівників.
24574

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці на будівництві

Під час зведення будівельних об’єктів інженер з ОП на будівництві повинен вжити заходи для запобігання впливу на працівників та сторонніх осіб небезпечних і шкідливих виробничих факторів. Детальніше про обов’язки інженера з охорони праці на будівництві — у статті.
7449

Падіння з висоти: все про травми та засоби захисту

Падіння з висоти часто призводить до втрати працездатності, тяжких проблем зі здоров’ям і навіть до травм, несумісних із життям. Саме тому важливо подбати про захист від падіння з висоти і засоби індивідуального захисту від падіння з висоти.
14316