Наказ про дисциплінарне стягнення без зазначення порушення працівника

1764

Запитання

Чи буде законним наказ про дисциплінарне стягнення, якщо в ньому не вказано, яке саме порушення трудової дисципліни допустив працівник?

Відповідь

Відповідно до ч. 1 ст. 147 Кодексу законів про працю України дисциплінарне стягнення може бути накладено на працівника лише у випадку порушення ним трудової дисципліни. Іншими словами, підставою для застосування дисциплінарного стягнення є дисциплінарний проступок, тобто протиправне невиконання або неналежне виконання працівником своїх трудових обов’язків. Причому характер цього проступку визначає вид дисциплінарного стягнення.

У розпорядчому документі про накладення дисциплінарного стягнення обов’язково має бути вказівка на фактичні обставини, які стали причиною для застосування заходу дисциплінарного стягнення: зазначено де, коли, за яких обставин було вчинено дисциплінарний проступок.

Яка відповідальність чекає на порушників вимог із охорони праці

Крім того, розпорядчий документ про накладення дисциплінарного стягнення повинен обов’язково містити і нормативне посилання, тобто власник повинен зазначити назву, статтю, її частину, абзац, пункт, підпункт нормативно-правового акту чинного законодавства, на підставі якого працівник притягується до дисциплінарної відповідальності.

Джерело: Головне управління Держпраці у Луганській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1484

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59267

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40976