Гроші замість молока

937

Запитання

Чи може підприємство, яке ремонтує гірниче обладнання на території замовників, замість видачі молока виплачувати своїм працівникам грошову компенсацію? Чи можна вважати таку роботу роз’їзною, якщо віддаленість об’єктів понад 6 км?

Відповідь

Видавати замість молока грошову компенсацію не можна. Також заборонено замінювати молоко іншими продуктами харчування, крім рівноцінних, видавати молоко за декілька змін наперед або за попередні зміни, видавати його додому.

Така вимога встановлена Порядком безоплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів робітникам та службовцям, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці (затверджений постановою Держкомітету СРСР з праці та соціальних питань і Президії ВЦРПС від 16.12.1987 № 731/П-13).

Єдиною підставою, за якої фінансова компенсація на придбання молока або рівноцінних йому харчових продуктів дозволена, є роз’їзний характер роботи (ст. 7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-ХІІ).

Повна відповідь експерта доступна ТУТ


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
27814

Молоко або інші рівноцінні харчові продукти за роботу із шкідливими умовами праці

Працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці законодавством передбачено безоплатну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів. Як організувати та документувати видачу молока на підприємстві — дізнайтеся у статті.
16984

Лікувально-профілактичне харчування працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці

Особи, які протягом тривалого часу працюють в умовах небезпечного або шкідливого впливу, потребують посиленого догляду за власним здоров’ям. Законодавство зобов’язує роботодавців вживати заходів для захисту робітників і покращення умов їх праці. Зокрема, робітникам, зайнятим на шкідливому виробництві, гарантується надання безоплатного спеціального лікувально-профілактичного харчування, що призначене для відновлення їх сил та зміцнення здоров’я.
13139

Право працівників аптек на безплатне отримання молока

Відповідно до законодавства працівники, зайняті на роботах із негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, мають право на пільги та компенсації, зокрема на безплатну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів. За яких умов мають видавати молоко працівникам аптек, читайте у статті
964

Порядок видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів

На роботах, пов’язаних з виробництвом або застосуванням хімічних речовин, для підвищення опору організму несприятливим факторам виробничого середовища законодавством передбачено безплатне надання молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці
4818