Звільнення за угодою сторін та за власним бажанням

1685

Запитання

Чи зобов’язаний роботодавець звільнити працівника за угодою сторін та чи може роботодавець відмовити працівнику у звільненні за власним бажанням?

Відповідь

Звільнення за порушення законодавства про охорону праці: чи правомірно

Якщо роботодавець не бажає припиняти трудові відносини із працівником, він може відмовити працівнику у звільненні за угодою сторін. Але він не може примусити працівника написати заяву про звільнення за власним бажанням.

Водночас, якщо працівник хоче звільнитися за власним бажанням, роботодавець не може йому відмовити. Через два тижні після повідомлення про звільнення роботодавець зобов’язаний звільнити працівника. Також законодавством передбачені випадки, коли роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

logo_telerramm.gifПІДПИСАТИСЯ НА НАШ TELEGRAM

Це випадки, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу. А саме:

  • переїзд на нове місце проживання;
  • переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
  • вступ до навчального закладу;
  • неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
  • вагітність;
  • догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю;
  • догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи;
  • вихід на пенсію;
  • прийняття на роботу за конкурсом.

Також це можуть бути інші поважні причини.

Якщо працівник «під мухою»

Звільнення за угодою сторін та за власним бажанням
Микола Федоренкоголовний державний інспектор Головного управління Державної служби України з питань праці у Київській області
Працівник у стані сп’яніння зазвичай неадекватно оцінює те, що з ним відбувається. Як наслідок — він може завдати шкоди собі і довколишнім. Тому допускати його до роботи небезпечно.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
953

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64628