Звільнення за угодою сторін та за власним бажанням

1482

Запитання

Чи зобов’язаний роботодавець звільнити працівника за угодою сторін та чи може роботодавець відмовити працівнику у звільненні за власним бажанням?

Відповідь

Звільнення за порушення законодавства про охорону праці: чи правомірно

Якщо роботодавець не бажає припиняти трудові відносини із працівником, він може відмовити працівнику у звільненні за угодою сторін. Але він не може примусити працівника написати заяву про звільнення за власним бажанням.

Водночас, якщо працівник хоче звільнитися за власним бажанням, роботодавець не може йому відмовити. Через два тижні після повідомлення про звільнення роботодавець зобов’язаний звільнити працівника. Також законодавством передбачені випадки, коли роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю 2019

Це випадки, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу. А саме:

  • переїзд на нове місце проживання;
  • переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
  • вступ до навчального закладу;
  • неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
  • вагітність;
  • догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю;
  • догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи;
  • вихід на пенсію;
  • прийняття на роботу за конкурсом.

Також це можуть бути інші поважні причини.

Якщо працівник «під мухою»

Звільнення за угодою сторін та за власним бажанням
Микола Федоренкоголовний державний інспектор Головного управління Державної служби України з питань праці у Київській області
Працівник у стані сп’яніння зазвичай неадекватно оцінює те, що з ним відбувається. Як наслідок — він може завдати шкоди собі і довколишнім. Тому допускати його до роботи небезпечно.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21340

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14368

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
653

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4845