Право на виплати жінки, яка працює під час відпустки по вагітності та пологах

580

Запитання

Чи буде отримувати виплати працівниця за загальнообов’язковим соцстрахуванням, якщо продовжить працювати під час відпустки по вагітності та пологах?

Відповідь

Відпустка по вагітності та пологах надається за волевиявленням жінки, у межах періоду, визначеного у листку непрацездатності. За період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами втрата зарплати застрахованій особі компенсується у формі матеріального забезпечення — допомоги по вагітності та пологах, відповідно до умов ч. 1 ст. 25 закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Право одночасного отримання працівником виплат за загальнообов’язковим соцстрахуванням та зарплати чинним законодавством не передбачено. Розмір зазначеної допомоги обчислюється сумарно та надається застрахованій особі за фактичний період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Отже, якщо працівниця продовжить виконувати роботу за займаною посадою, допомога по вагітності та пологах буде надана за час фактичного перебування у відпустці по вагітності та пологах у межах періоду, вказаного у листку непрацездатності, без врахування днів, за які їй нарахована заробітна плата за виконану роботу. Вказані умови забезпечуються:

  • поданням працівницею заяви;
  • листка непрацездатності;
  • наказом роботодавця про надання відпустки по вагітності та пологах.

Роботодавець зобов’язаний забезпечувати здійснення достовірного обліку виконуваної працівником роботи. Фактичний період перебування працівниці у відпустці по вагітності та пологах має відображатись в обліку відпрацьованого робочого часу.

За інформацією управління Держпраці у Хмельницькій області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як запобігти отруєнню пестицидами

Якщо не дотримуватися певних вимог при роботі з пестицидами, отруєння ними неминуче. Пестициди можуть потрапляти в організм людини не тільки через дихальні шляхи, а й через шкіру, слизові оболонки очей, через травний канал. Як запобігти отруєнню пестицидами — розповідає експерт
2977

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2190

Охорона праці і температурний режим у медичному закладі

Охорона праці в медичних закладах починається з вимог до мікроклімату. Зі статті ви дізнаєтеся, які саме вимоги до охорони праці та температурного режиму в медичному закладі передбачені законодавством.
13939

Охорона праці при роботі з комп'ютером

Охорона праці при роботі з ПК: вимоги до облаштування приміщення при роботі з комп'ютером, санітарні норми освітлення, параметри мікроклімату, допустимий рівень вібрації та звукового шуму. Соціальні та профілактичні засоби захисту працівників, медичні огляди, перерви на відпочинок.
70478