В яких випадках можна припинити видачу молока працівникам

1168

Запитання

Чи має право керівництво підприємства припинити видачу молока працівникам?

Відповідь

Роботодавець може припинити видачу молока, однак лише за певних обставин.

Рішення щодо безкоштовної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, якщо їхні робочі місця належать до категорії зі шкідливими умовами праці, ухвалює роботодавець. При цьому він керується Переліком робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам яких підтвердили право на пільги та компенсації. Його складає атестаційна комісія підприємства за погодженням із профспілковим комітетом за результатами атестації робочих місць за умовами праці.

Підстави припинення видачі молока працівникам Читайте також: Молоко або інші рівноцінні харчові продукти за роботу із шкідливими умовами праці

Атестацію мають провести відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці (затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442). Право на отримання молока визначають згідно з Порядком, встановленим постановою Держкомітету СРСР по праці та соціальних питаннях і Президії ВЦРПС від 16.12.1987 № 713/П-13 (далі — Постанова № 713), на підставі Переліку хімічних речовин, під час роботи з якими у профілактичних цілях рекомендується вживання молока або інших рівноцінних харчових продуктів (затверджений МОЗ СРСР від 04.11.1987 № 4430-87), якщо гранично допустимі концентрації цих речовин на робочому місці перевищені.

Якщо працівників забезпечать нормальними умовами праці, адміністрація та профспілковий комітет за погодженням із радою трудового колективу підприємства можуть припинити видачу молока (п. 3 Постанови № 713).

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
24013

Молоко або інші рівноцінні харчові продукти за роботу із шкідливими умовами праці

Працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці законодавством передбачено безоплатну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів. Як організувати та документувати видачу молока на підприємстві — дізнайтеся у статті.
16013

Лікувально-профілактичне харчування працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці

Особи, які протягом тривалого часу працюють в умовах небезпечного або шкідливого впливу, потребують посиленого догляду за власним здоров’ям. Законодавство зобов’язує роботодавців вживати заходів для захисту робітників і покращення умов їх праці. Зокрема, робітникам, зайнятим на шкідливому виробництві, гарантується надання безоплатного спеціального лікувально-профілактичного харчування, що призначене для відновлення їх сил та зміцнення здоров’я.
12148

Право працівників аптек на безплатне отримання молока

Відповідно до законодавства працівники, зайняті на роботах із негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, мають право на пільги та компенсації, зокрема на безплатну видачу молока або інших рівноцінних харчових продуктів. За яких умов мають видавати молоко працівникам аптек, читайте у статті
858

Порядок видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів

На роботах, пов’язаних з виробництвом або застосуванням хімічних речовин, для підвищення опору організму несприятливим факторам виробничого середовища законодавством передбачено безплатне надання молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці
4579