Передача навчальних закладів комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад
Запитання
Чи треба звільняти керівників та заступників навчальних закладів, які переходять з комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад?
Відповідь
Відповідь на це питання можна знайти в Законі України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Кодексі законів про працю (далі – КЗпП). У статті 8 цього закону вказано, що об’єднана територіальна громада (далі – ОТГ) є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальних громад, що об’єдналися.
У разі об’єднання сільських, селищних, міських рад все майно спільної власності є комунальною власністю об’єднаної територіальної громади. Пов’язані з таким майном права та обов’язки належать ОТГ.
При передачі навчальних закладів комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад відбувається зміна власника закладу освіти. Як сказано у ч. 4 ст. 36 КЗпП України: «У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується.
Читайте також: Порушення законодавства про охорону праці
Працівників повідомляють про зміни. Для цього новоутворена ОТГ видає розпорядчий документ (постанову), в якому зазначається про зміну власника та інші організаційні моменти.
В зв’язку з тим що, у працівників не змінюється ані посада, ані місце роботи, накази про звільнення та прийняття на роботу не видаються, нові записи до трудових книжок робити не потрібно.
За інформацією Держпраці