Передача навчальних закладів комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад

710

Запитання

Чи треба звільняти керівників та заступників навчальних закладів, які переходять з комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад?

Відповідь

Відповідь на це питання можна знайти в Законі України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Кодексі законів про працю (далі – КЗпП). У статті 8 цього закону вказано, що об’єднана територіальна громада (далі – ОТГ) є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальних громад, що об’єдналися.

У разі об’єднання сільських, селищних, міських рад все майно спільної власності є комунальною власністю об’єднаної територіальної громади. Пов’язані з таким майном права та обов’язки належать ОТГ.

При передачі навчальних закладів комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад відбувається зміна власника закладу освіти. Як сказано у ч. 4 ст. 36 КЗпП України: «У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується.

Передача навчальних закладів комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад Читайте також: Порушення законодавства про охорону праці

Працівників повідомляють про зміни. Для цього новоутворена ОТГ видає розпорядчий документ (постанову), в якому зазначається про зміну власника та інші організаційні моменти.

В зв’язку з тим що, у працівників не змінюється ані посада, ані місце роботи, накази про звільнення та прийняття на роботу не видаються, нові записи до трудових книжок робити не потрібно.

За інформацією Держпраці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
56611

Cистема управління охороною праці (СУОП)

Що таке система управління охороною праці на підприємстві або СУОП та для чого її впроваджувати? Які питання повинна регулювати ця система та як визначити її ефективність? Дізнайтеся більше зі статті.
41757

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
164

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
80500