Передача навчальних закладів комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад

1019

Запитання

Чи треба звільняти керівників та заступників навчальних закладів, які переходять з комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад?

Відповідь

Відповідь на це питання можна знайти в Законі України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Кодексі законів про працю (далі – КЗпП). У статті 8 цього закону вказано, що об’єднана територіальна громада (далі – ОТГ) є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальних громад, що об’єдналися.

У разі об’єднання сільських, селищних, міських рад все майно спільної власності є комунальною власністю об’єднаної територіальної громади. Пов’язані з таким майном права та обов’язки належать ОТГ.

При передачі навчальних закладів комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад відбувається зміна власника закладу освіти. Як сказано у ч. 4 ст. 36 КЗпП України: «У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується.

Передача навчальних закладів комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад Читайте також: Порушення законодавства про охорону праці

Працівників повідомляють про зміни. Для цього новоутворена ОТГ видає розпорядчий документ (постанову), в якому зазначається про зміну власника та інші організаційні моменти.

В зв’язку з тим що, у працівників не змінюється ані посада, ані місце роботи, накази про звільнення та прийняття на роботу не видаються, нові записи до трудових книжок робити не потрібно.

За інформацією Держпраці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
59570

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
22056

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
21563

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
730

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
65749