Права на пільги та компенсації лікаря-рентгенолога

1413

Запитання

Чи потрібно проводити атестацію робочого місця лікаря-рентгенолога для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах, на додаткову відпустку та доплату?

Відповідь

Медики, які працюють на роботах, пов’язаних із негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, мають право на пільги та компенсації, передбачені статтею 7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-ХІІ:

Посада «Лікар-рентгенолог» передбачена розділом ХІХ «Охорона здоров’я» Списку № 1, затвердженого Постановою № 461. Обов’язковою умовою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно зі статтею 13 Закону № 1788 є підтвердження цього права за результатами атестації робочих місць за умовами праці, проведеної згідно з Порядком проведення атестації робочих міць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442.

Чи потрібно проводити атестацію робочих місць для підтвердження права медичних працівників на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, скорочену тривалість робочого тижня та підвищену оплату праці – читайте в статті експерта: «Підтвердження права на пільги та компенсації лікаря-рентгенолога».

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
23713

Які пільги передбачені для працівників, зайнятих на покрівельних роботах

Окремі види покрівельних робіт належать до робіт із шкідливими та важкими умовами праці. Щоб забезпечити соціальні гарантії працівникам, зайнятим у шкідливих і важких умовах праці, держава гарантує їм право на пільги й компенсації. Дізнайтеся, на які пільги можуть розраховувати працівники, зайняті на покрівельних роботах.
2016

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність чоловіків та жінок у їхньому праві на працю та винагороду за неї . Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
7642

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
28387