Чи зберігається право на додаткову відпустку при зміні назви професії

433

Запитання

У списку, за яким визначають право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими умовами праці, передбачені друкар високого друку та друкар плоского друку. Однак таких назв вже немає у Класифікаторі професій, а є друкар високого друкування та друкар офсетного плоского друкування. Чи можна цим працівникам за результатами атестації робочих місць за умовами праці надавати додаткову відпустку?

Відповідь

Змінами та доповненнями № 2 до Національного класифікатора України ДК 003:2005 «Класифікатор професій» (затвердженими наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 29.01.2007 № 4; набрали чинності з 01.05.2007) професійну назву робіт «Друкар високого друку» змінено на «Друкар високого друкування», «Друкар плоского друку» — на «Друкар офсетного плоского друкування».

Зверніть увагу, що змінено лише назви професій, а зміст трудової функції, вимоги до знань, необхідних для її виконання, кваліфікаційні вимоги тощо збережені.

У чинному Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженому наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327, який є перевиданням Класифікатора професій ДК 003:2005 (із змінами та доповненнями), професії, про які ідеться у запитанні, виписані аналогічно.

Із огляду на це, професійні назви робіт «Друкар високого друку» та «Друкар високого друкування», а також «Друкар плоского друку» та «Друкар офсетного плоского друкування» слід вважати ідентичними.

Повна відповідь експерта доступна за посиланням.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про встановлення доплат за несприятливі умови праці

Наказ про доплату за шкідливі умови праці допоможе встановити доплату за шкідливі умови праці, підтверджені під час атестації робочих місць за умовами праці. Скачайте зразок наказу про доплату за шкідливі умови праці.
13237

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32674

Доплата за шкідливі умови праці 2024

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
32828

Охорона праці осіб з інвалідністю

Охорона праці осіб з інвалідністю передбачена законодавством. Зокрема, на роботодавців покладено обов’язок щодо працевлаштування інвалідів. Дізнайтеся більше про охорону праці інвалідів та зокрема про права інвалідів під час війни.
24482

Як забезпечується охорона праці жінок, неповнолітніх та осіб з інвалідністю

Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.
41907