Умови припинення проведення лісосічних робіт

2207

Запитання

Відповідь

Лісосічні роботи мають припиняти під час зливи, граду, грози, хуртовини, густого туману при видимості менше 50 м, у темряві без штучного освітлення, а звалювання дерев моторними пилками — в усіх випадках із настанням темряви. Звалювання дерев та інші роботи під наметом насаджень слід виконувати: у рівнинних умовах за швидкості вітру не більше 11 м/с, гірських та на схилах крутістю понад 15º горбистій місцевості — при вітрі зі швидкістю, що не перевищує 8,5 м/с (шкала бальності вітру та хвиль наведена в додатку 2 до НПАОП 02.0-1.04-05).

На небезпечних територіях додатково мають припиняти роботу за наявності снігу або ожеледиці (льоду) на деревах, ожеледиці на замерзлому грунті, вітрі зі швидкістю понад 5,2 м/с (коли вітер піднімає сухе листя, призводить у рух тонкі гілки дерев), а на схилах крутизною понад 15º — також за товщини снігового покриву понад 30 см.

Тут до приземлення небезпечних дерев, яке приводить лісові ландшафти до територій помірного ризику, за відносно безпечних погодних умов дозволено виконувати лише такі вкрай необхідні роботи: розмітка границь лісосік, інших виробничих об’єктів та елементів облаштування бригади, а також відведення лісосік, звалювання дерев що заважають безпечній роботі (п. 15.1.18, 15.1.19 НПАОП 02.0-1.04-05).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
106

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22590

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14371

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11743

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23143