Умови припинення проведення лісосічних робіт

2766

Запитання

Відповідь

Лісосічні роботи мають припиняти під час зливи, граду, грози, хуртовини, густого туману при видимості менше 50 м, у темряві без штучного освітлення, а звалювання дерев моторними пилками — в усіх випадках із настанням темряви. Звалювання дерев та інші роботи під наметом насаджень слід виконувати: у рівнинних умовах за швидкості вітру не більше 11 м/с, гірських та на схилах крутістю понад 15º горбистій місцевості — при вітрі зі швидкістю, що не перевищує 8,5 м/с (шкала бальності вітру та хвиль наведена в додатку 2 до НПАОП 02.0-1.04-05).

На небезпечних територіях додатково мають припиняти роботу за наявності снігу або ожеледиці (льоду) на деревах, ожеледиці на замерзлому грунті, вітрі зі швидкістю понад 5,2 м/с (коли вітер піднімає сухе листя, призводить у рух тонкі гілки дерев), а на схилах крутизною понад 15º — також за товщини снігового покриву понад 30 см.

Тут до приземлення небезпечних дерев, яке приводить лісові ландшафти до територій помірного ризику, за відносно безпечних погодних умов дозволено виконувати лише такі вкрай необхідні роботи: розмітка границь лісосік, інших виробничих об’єктів та елементів облаштування бригади, а також відведення лісосік, звалювання дерев що заважають безпечній роботі (п. 15.1.18, 15.1.19 НПАОП 02.0-1.04-05).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
109133

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146832

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
53157

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139736