Умови припинення проведення лісосічних робіт

1232

Запитання

Відповідь

Лісосічні роботи мають припиняти під час зливи, граду, грози, хуртовини, густого туману при видимості менше 50 м, у темряві без штучного освітлення, а звалювання дерев моторними пилками — в усіх випадках із настанням темряви. Звалювання дерев та інші роботи під наметом насаджень слід виконувати: у рівнинних умовах за швидкості вітру не більше 11 м/с, гірських та на схилах крутістю понад 15º горбистій місцевості — при вітрі зі швидкістю, що не перевищує 8,5 м/с (шкала бальності вітру та хвиль наведена в додатку 2 до НПАОП 02.0-1.04-05).

На небезпечних територіях додатково мають припиняти роботу за наявності снігу або ожеледиці (льоду) на деревах, ожеледиці на замерзлому грунті, вітрі зі швидкістю понад 5,2 м/с (коли вітер піднімає сухе листя, призводить у рух тонкі гілки дерев), а на схилах крутизною понад 15º — також за товщини снігового покриву понад 30 см.

Тут до приземлення небезпечних дерев, яке приводить лісові ландшафти до територій помірного ризику, за відносно безпечних погодних умов дозволено виконувати лише такі вкрай необхідні роботи: розмітка границь лісосік, інших виробничих об’єктів та елементів облаштування бригади, а також відведення лісосік, звалювання дерев що заважають безпечній роботі (п. 15.1.18, 15.1.19 НПАОП 02.0-1.04-05).

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

У статті наводимо приклад Акта-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки на території підприємства (структурного підрозділу, дільниці), який ви можете адаптувати до умов вашого підприємства.
3609

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
80731

Журнал реєстрації нарядів допусків на виконання робіт з підвищеною небезпекою

Роботодавець зобов’язаний вести журнал реєстрації нарядів-допусків на проведення робіт з підвищеною небезпекою. У статті ви знайдете інформацію про ведення такого журналу та зможете скачати відповідну форму.
4225

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
11242

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також скачуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
113689