Допомога по тимчасовій непрацездатності суміснику

380

Запитання

Чи отримуватиме працівник допомогу по тимчасовій непрацездатності за сумісництвом?

Відповідь

Першочергово застраховані особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, мають право на страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за основним місцем роботи (діяльності). Це визначає частина перша статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 № 1105-XIV.

Страхові виплати у зв’язку з нещасним випадком: як визначити дату звернення

Якщо страхувальник вмотивовано відмовив в призначенні страхової виплати за основним місцем роботи, то працівник має право на таку виплату за місцем роботи за сумісництвом. Ця норма поширюється як за місцем роботи за зовнішнім сумісництвом, так і за внутрішнім.

Сумісництво — виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця — фізичної особи. (ст. 102-1 КЗпП).

За страхуванням від нещасного випадку на виробництві й професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, допомогу по тимчасовій непрацездатності працівник отримуватиме за основним місцем роботи та за сумісництвом. Перші 17 днів тимчасової непрацездатності роботодавець оплачує за рахунок коштів підприємства.

Джерело: Головне управління ПФУ у Вінницькій області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
52950

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139162

Службове розслідування порушень вимог безпеки

Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
83176

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
30818

Наказ про створення комісії з розслідування нещасних випадків

Якщо на підприємстві стався нещасний випадок, що не підлягає спеціальному розслідуванню, роботодавець зобов’язаний створити комісію, яка проведе його розслідування. Наводимо зразок наказу про створення комісії з розслідування нещасних випадків.
26792