Допомога по тимчасовій непрацездатності суміснику

273

Запитання

Чи отримуватиме працівник допомогу по тимчасовій непрацездатності за сумісництвом?

Відповідь

Першочергово застраховані особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, мають право на страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за основним місцем роботи (діяльності). Це визначає частина перша статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 № 1105-XIV.

Страхові виплати у зв’язку з нещасним випадком: як визначити дату звернення

Якщо страхувальник вмотивовано відмовив в призначенні страхової виплати за основним місцем роботи, то працівник має право на таку виплату за місцем роботи за сумісництвом. Ця норма поширюється як за місцем роботи за зовнішнім сумісництвом, так і за внутрішнім.

Сумісництво — виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця — фізичної особи. (ст. 102-1 КЗпП).

За страхуванням від нещасного випадку на виробництві й професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, допомогу по тимчасовій непрацездатності працівник отримуватиме за основним місцем роботи та за сумісництвом. Перші 17 днів тимчасової непрацездатності роботодавець оплачує за рахунок коштів підприємства.

Джерело: Головне управління ПФУ у Вінницькій області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок розслідування нещасних випадків невиробничого характеру

Розслідування нещасних випадків невиробничого характеру не завжди відбувається відповідно до вимог законодавства. Чому небезпечно так робити та до яких наслідків це може призвести — розповідає експерт.
70935

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
72764

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
21252

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
49748