Допомога по тимчасовій непрацездатності суміснику
Запитання
Чи отримуватиме працівник допомогу по тимчасовій непрацездатності за сумісництвом?
Відповідь
Першочергово застраховані особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, мають право на страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за основним місцем роботи (діяльності). Це визначає частина перша статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 № 1105-XIV.
Страхові виплати у зв’язку з нещасним випадком: як визначити дату звернення
Якщо страхувальник вмотивовано відмовив в призначенні страхової виплати за основним місцем роботи, то працівник має право на таку виплату за місцем роботи за сумісництвом. Ця норма поширюється як за місцем роботи за зовнішнім сумісництвом, так і за внутрішнім.
Сумісництво — виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця — фізичної особи. (ст. 102-1 КЗпП).
- ► Чи отримають лікарняні ті, хто працює за цивільно-правовим договором
- ► Чи отримає працівник допомогу по непрацездатності за неповного робочого часу
- ► Чи отримає працівник допомогу по тимчасовій непрацездатності під час простою
- ► Чи потрібен медогляд суміснику, який виконує роботи з підвищеною небезпекою
За страхуванням від нещасного випадку на виробництві й професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, допомогу по тимчасовій непрацездатності працівник отримуватиме за основним місцем роботи та за сумісництвом. Перші 17 днів тимчасової непрацездатності роботодавець оплачує за рахунок коштів підприємства.