Роботи в умовах знижених температур: вимоги безпеки

668

Запитання

Як поліпшити умови праці в зимовий період?

Відповідь

Холодний період року характеризується середньодобовою температурою зовнішнього повітря +10 °C і нижче. На працівників можуть впливати несприятливі фактори: низька температура повітря, підвищена вологість — дощ, сніг, хуртовина, сильний вітер тощо.

Робота на відкритих територіях узимку: як убезпечити працівників

Під дію негативного впливу несприятливих факторів у холодну пору року підпадають робітники, які:

  • перебувають у неопалювальних приміщеннях — елеваторах, складах, суднобудівельних заводах, холодильних камерах;
  • працюють на відкритих майданчиках, як-от: будівельники, рибалки, мисливці, лісники, газовики, будівельники, сільськогосподарські робітники, робітники кар’єрів та інші.

Роботодавець повинен ужити захисних і профілактичних заходів, щоб попередити нещасні випадки й професійні захворювання на підприємстві. При цьому врахувати діяльність підприємства, а також ризики, яким піддаються працівники. Такі заходи, зокрема, передбачають  спеціальні перерви для обігрівання і відпочинку, які включаються у робочий час, для працівників, що працюють в холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях, вантажникам і деяким іншим категоріям працівників. Підстава — стаття 168 Кодексу законів про працю України.

Для того щоб поліпшити умови праці та попередити переохолодження працівників, роботодавець повинен:

● виділити спеціальні місця для обігріву;

● установити засоби для швидкого та ефективного обігрівання верхніх і нижніх кінцівок;

● влаштувати повітряні або повітряно-теплові завіси;

● установити внутрішньозмінний режим праці та відпочинку, що передбачає можливість перерв для обігріву;

● забезпечити працівників засобами індивідуального захисту — теплим спецодягом, спецвзуттям, рукавицями тощо;

● виконати технічні заходи, наприклад, перевірити:

  • справність вікон, воріт, дверей та інших об’єктів, що відчиняються; утеплити за необхідності приміщення будівель і споруд тощо;
  • опалювальну систему та прилади обігріву;
  • технічний стан обладнання електроустановок, мереж теплопостачання, вентиляційних систем.

Роботи в умовах знижених температур: вимоги безпеки Знижена температура повітря (виконання робіт у неопалювальних приміщеннях і роботи на відкритих площадках) належать до переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкові попередній та періодичні медичні огляди працівників. Підстава — Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом МОЗ від 21.05.2017 № 246.

Джерело: Текст Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраціпосилання

 

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
79219

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
246381

Використання дронів для покращення безпеки на підприємствах

Із розвитком технологій дрони на підприємстві стали важливим інструментом для покращення безпеки. Безпілотні літальні апарати мають великий потенціал у сфері моніторингу, охорони та управління ризиками. Дізнайтеся, для чого можна використовувати дрони на підприємстві? Чи можливе формування безпечного середовища на робочому місці за допомогою дронів?
594

Заходи безпеки та порядок дій під час ускладнення погодних умов

Ускладнення погодних умов, такі як сильні снігопади, хуртовини, дощі, тумани чи температурні коливання, можуть створювати серйозні ризики для працівників, особливо для тих, хто працює на вулиці або в умовах, що залежать від погодних умов. Роботодавці мають запланувати свої дії під час ускладнення погодних умов таким чином, щоб гарантувати належні умови праці, виконуючи відповідні заходи безпеки під час ускладнення погодних умов.
727

Підготовка сільськогосподарської техніки до весняно-польових робіт

Дізнайтеся, як реєструвати, експлуатувати, обслуговувати й ремонтувати та утилізувати колісні сільськогосподарські трактори, основні правила безпеки під час експлуатації конструктивних елементів і обладнання тракторів, а також вимоги до машиністів-трактористів.
365