Великоваговий вантаж: як правильно складати прокат

279

Запитання

Чи можна укладати металопрокат штабелями без прокладок?

Відповідь

Як переміщувати вантажі вручну за новими вимогами

Серед вимог безпеки, які Держпраці висуває до роботи з великоваговими вантажами, можна виокремити такі:

  • під час укладання вантажу в штабелі та стелажі необхідно між пачками й в’язками укладати дерев’яні або металеві прокладки прямокутного перетину завтовшки щонайменше 40 міліметрів для можливості звільнення строп, при цьому кінці прокладок не повинні виступати за межі штабеля й стелажа більше, ніж на 100 міліметрів;
  • укладати металопрокат у пачках, в’язках без прокладок під час штабелювання способом «у клітинку» необхідно з обов’язковим закріпленням крайніх пачок чи в’язок;
  • під час складування прокату круглого перетину необхідно встановлювати упори, підпірки або кріплення, що виключають можливість його падіння або скочування зі штабеля чи стелажа;
  • висота штабеля й стелажа в разі механізованого укладання металопрокату та довгомірного вантажу має визначатися, залежно від роду матеріалу, граничного навантаження на одиницю площі підлоги й схеми укладання вантажу, розробленої на підприємстві та затвердженої роботодавцем.

Зауважте: вантажі з масою понад 500 кг належать до великовагових. Вантажно-розвантажувальні роботи з такими вантажами (або з довгомірними — устаткування, металеві та залізобетонні конструкції, лісоматеріали, труби, рейки) проводять механізованим способом, використовуючи спеціальне підіймально-транспортне устаткування (кран, лебідка, блок, тельфер, тал тощо).

Для переміщення такого устаткування обов'язково потрібен проєкт вантажно-розвантажувальних робіт або технологічна карта складання вантажу.

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
228582

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29461

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22583

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — підкажемо у статті.
16602

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
126577