Відповідь
Розподільчі щити виконують основну функцію для подачі електроенергії до виробничих, офісних, житлових та інших приміщень.
Які написи та схеми мають бути в електрощитках
У Держпраці назвали перелік вимог, яких слід дотримуватися, експлуатуючи щитки:
- на лицьовому й зворотному боках панелей щитів мають бути нанесені написи, що вказують на призначення приєднань та їх диспетчерське найменування;
- на дверях щитів мають бути вивішені чи нанесені попереджувальні плакати та знаки встановленого зразка;
- з внутрішньої сторони щитів мають бути вивішені однолінійні схеми електричних з’єднань;
- на схемах щитів, запобіжників і біля самих запобіжників та автоматичних вимикачів усіх приєднань мають бути написи, що вказують на номінальні струми плавких вставок запобіжників або допустимі значення вставки струму автоматичного розчіплювача.
Додатково у відомстві наголосили, що на групових щитах і збірках електродвигунів слід встановити вольтметри або сигнальні лампи для контролю наявності напруги.
Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці
Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Електричне обладнання є невід’ємною частиною будь-якого сучасного підприємства, від виробничих потужностей до офісних приміщень. Які існують ризики при роботі з електричним обладнанням на підприємстві? Що належить до заходів електробезпеки? Які встановити вимоги до персоналу працюючого з електроустаткуванням? Відповіді на усі ці питання – у статті.
Зі статті ви дізнаєтеся, коли присвоюється четверта група допуску з електробезпеки, якими знаннями та навичками повинен володіти працівник для присвоєння четвертої групи з електробезпеки.
Посвідчення з електробезпеки є документом про те, що працівник пройшов перевірку знань і отримав право самостійно працювати в електроустановках на зазначеній посаді за фахом. Хто видає посвідчення про перевірку знань з електробезпеки, в яких випадках воно не дійсне та чи потрібно його постійно мати з собою, дізнайтеся зі статті.