Розподільний щиток: вимоги безпеки

824

Запитання

Чи буде порушенням експлуатація розподільного щитка без схеми електричних з’єднань?

Відповідь

Розподільчі щити виконують основну функцію для подачі електроенергії до виробничих, офісних, житлових та інших приміщень. 

Які написи та схеми мають бути в електрощитках

У Держпраці назвали перелік вимог, яких слід дотримуватися, експлуатуючи щитки:

  • на лицьовому й зворотному боках панелей щитів мають бути нанесені написи, що вказують на призначення приєднань та їх диспетчерське найменування;
  • на дверях щитів мають бути вивішені чи нанесені попереджувальні плакати та знаки встановленого зразка;
  • з внутрішньої сторони щитів мають бути вивішені однолінійні схеми електричних з’єднань;
  • на схемах щитів, запобіжників і біля самих запобіжників та автоматичних вимикачів усіх приєднань мають бути написи, що вказують на номінальні струми плавких вставок запобіжників або допустимі значення вставки струму автоматичного розчіплювача.

Додатково у відомстві наголосили, що на групових щитах і збірках електродвигунів слід встановити вольтметри або сигнальні лампи для контролю наявності напруги.

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт в електроустановках

Наряд-допуск — це складене на спеціальному бланку розпорядження на безпечне проведення роботи, що визначає її зміст, місце, початок і закінчення, відповідальних за виконання роботи тощо. Скачайте чинний у 2024 році бланк наряду-допуску на виконання робіт в електроустановках та дізнайтеся, як правильно його оформлювати.
24703

Правила будови і безпечної експлуатації електроустановок споживачів

Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
67697

Допомога при ураженні струмом

Перша допомога при ураженні електричним струмом — це найпростіші медичні дії, які виконуються безпосередньо на місці події в найкоротші після травмування строки. У статті ми розповімо, як правильно надати першу допомогу при ураженні струмом.
62290

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
67796

Як відбувається перевірка знань з електробезпеки

Які бувають види перевірок знань з електробезпеки, хто з працівників та з якою періодичністю має їх проходити, як організувати перевірку знань з електробезпеки. Про все це — далі у статті.
31315