Розлив пального: ліквідуємо безпечно

219

Запитання

Що робити, якщо працівники АЗС знайшли підтікання пального?

Відповідь

У разі появи слідів протікання рукавів потрібно вимкнути колонку і увімкнути знову лише після усунення несправностей. Витік пального необхідно засипати піском або сорбентами. Якщо ж це відбулося поблизу колонки, слід негайно зупинити заправляння авто та засипати пальне піском. 

Як запобігти пожежам на об’єктах із нафтопродуктами

Пісок після цього слід прибрати його за межі АЗС

Також у Держпраці наголошують на важливості дотримання таких правил зберігання та транспортування нафтопродуктів:

  • розливати нафтопродукти до металевих каністр чи невеликих металевих бочок тільки в приміщенні з системою примусової вентиляції;
  • залишити вільними хоча б 5 % об’єму резервуару під час заливання пального.

Зауважте: весь персонал станції має знати, де встановлений пристрій аварійного вимкнення пально-роздавальної колонки, та вміти за потреби ним скористатися.

Джерело: Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструкція з пожежної безпеки в приміщеннях і кабінетах

Інструкція з пожежної безпеки в приміщеннях і кабінетах є обов’язковою для виконання всіма працівниками підприємства й поширюється на всі приміщення та кабінети підприємства. У ній встановлено основні вимоги до забезпечення пожежної безпеки в будівлі. Завантажте зразок інструкції, розроблений експертом, та за потреби адаптуйте документ до умов вашого підприємства.
50828

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
22778

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
69721

Пожежні гідранти на підприємстві

При пожежі треба діяти швидко, тому важливо, щоб пожежне обладнання було справним, а доступ до нього — вільним. У статті розповімо про вимоги до утримання пожежних гідрантів, які зобов’язані знати власники підприємств, на території яких вони встановлені.
9238