Побудували пандус і все одно порушили будівельні норми: якими правилами керуватися

150

Запитання

Висота сходів — півтора метри. Чи достатньо буде облаштувати пандус довжиною 12 метрів?

Відповідь

Оскільки сходи є першочерговим бар’єром у фізичній доступності будівель і споруд, пішохідних доріжок і переходів, пандус є обов'язковим елементом доступності.

Права та пільги осіб з інвалідністю в умовах воєнного стану

Так, ухил відкритого пандуса на шляхах руху і біля входу до будівлі повинен бути не більшим за 8% (1:12). Більші показники можуть становити небезпеку для життя під час користування.

При цьому максимальна висота одного підйому відкритого пандусу на шляхах руху не повинна перевищувати 0,8 м, і після кожного такого підйому необхідно облаштувати горизонтальну площадку (глибиною щонайменше 1,5 м).

Пандуси та перепади висот понад 0,3 м повинні мати поручні з обох боків. 

Висота двобічної огорожі з поручнями на відкритих пандусах повинна становити 0,7 м і 0,9 м (у закладах дошкільної освіти, парках, на дитячих майданчиках — додатково на висоті 0,5 м).

Також зважайте, що ширина пандуса повинна бути в просвіті не меншою за 1,2 м (у разі однобічного руху) або 1,8 м (у разі двобічного руху). 

Поверхня відкритих пандусів на шляхах руху повинна бути жорсткою, чітко маркована кольором або фактурою, контрастною відносно суміжних горизонтальних поверхонь. Встановлення накладних противоковзких планок на пандусах заборонене.

У разі опадів стежте, щоб не відбувалося їх потрапляння на пандус через скидання з даху або з системи водовідведення.

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Посада інженера з охорони праці

Законодавство зобов’язує роботодавців, незалежно від форми власності організації, забезпечити своїм працівникам безпечні умови праці. Інженер з охорони праці — особа, яка відповідає за безпеку праці на підприємстві. Які вимоги до інженера з охорони праці існують? Що він повинен знати, які обов’язки виконувати? Про це читайте у нашій статті.
66564

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22468

Органи державного управління охороною праці в Україні

Державна політика в галузі охорони праці спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці. Зі статті ви дізнаєтеся, яка структура державного управління охороною праці в Україні, хто здійснює державне управління охороною праці та які саме обов’язки та повноваження органів державного управління охороною праці.
19249

Як роботодавцеві провести моніторинг щодо належних умов праці

Незважаючи на вимоги законодавства, в Україні завжди досить велика кількість робочих місць з небезпечними та шкідливими виробничими факторами, не завжди санітарно-побутові умови праці відповідають нормативним вимогам. Багато людей потерпає від нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві. Однією із причин такого становища є незадовільний стан безпеки праці та неналежні праці на підприємствах.
169

Знайомимося з нормативною базою з безпеки праці

Інженер з охорони праці не займається законотворчістю, однак опрацювання нормативної бази — складова його роботи. Він має знати, які існують нормативно-правові акти з охорони праці та як їх правильно застосовувати. Про основні нормативні документи з охорони праці — далі у статті.
23182