Відповідь

Насамперед варто, якщо це можливо, обмежити користування ліфтами, поки ситуація з електроенергією залишається нестабільною.
Як експлуатувати ліфти в умовах воєнних дій
Втім, все ж ознайомте працівників з алгоритмом дій на випадок, якщо вони застрягнуть у ліфті (на роботі чи в іншому місці).
Отже, якщо ви зачинені у кабіні ліфта, потрібно:
- заспокоїтися: насправді не відбулося нічого, через що варто панікувати;
- викликати диспетчера (за допомогою спеціальної кнопки чи за номером телефону аварійно-ліфтової служби) та сповістити його про свою ситуацію (обов'язково вкажіть місце свого перебування);
Варто заздалегідь записати або сфотографувати оголошення із номером телефону гарячої лінії компанії! - якщо не можете зв'язатися з диспетчером чи аварійно-ліфтовою службою, зателефонуйте до служби «101»;
- якщо ви не маєте можливості скористатися телефоном, просто покличте вголос на допомогу людей, що проходять повз чи перебувають поблизу — нехай вони викличуть відповідну службу;
- ретельно виконувати інструкції аварійної бригади після її прибуття.
Під час перебування у кабіні ліфта заборонено:
- намагатися відчинити двері самостійно.
- стрибати;
- натискати усі кнопки поспіль.
Пам'ятайте про власний комфорт:
- розстебніть або зніміть верхній одяг, якщо вам спекотно;
- присядьте на підлогу (за потреби);
- помірно споживайте воду, яку маєте з собою.
Джерело: Офіційний портал Києва
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.