Охорона праці осіб, які працюють за договором підряду

Трудові відносини за договором підряду і договором про надання послуг та охорона праці осіб, що працюють на основі таких договорів, — у роз’ясненні Держпраці.

Фахівці Держпраці у листі від 31.03.2016 № 3684/2/12-ДП-16 зазначають, що відповідно до законодавства залучення осіб до виконання робіт можливе як на основі трудових договорів, так і шляхом укладання договору підряду або договору про надання послуг.

За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу (стаття 837 Цивільного кодексу України; далі — ЦК).

Договір про надання послуг передбачає, що одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу (стаття 901 ЦК).

Сторони можуть довільно визначати умови договору підряду чи договору про надання послуг, проте з урахуванням вимог законодавства.

Держпраці зазначає, що трудові відносини за договором підряду чи договором про надання послуг не регулюються КЗпП, не підпадають під дію Закону України «Про охорону праці» та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів з охорони праці.

Таким чином, вимоги з питань охорони праці для осіб, які працюють за договором підряду чи договором про надання послуг, визначаються у відповідних договорах за взаємною згодою сторін.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8802

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді