Фахівці Держпраці у листі від 04.04.2016 № 3784/2/5.4-ДП-16 надали роз'яснення деяких вимог НПАОП 0.00-7.11-12 «Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників».
Так, відповідно до вимог НПАОП 0.00-7.11-12 роботодавець має забезпечити проходження медичного огляду, забезпечити працівників ЗІЗ, а також провести інструктаж з охорони праці.
Щодо написів та знаків на дверях підприємства фахівці Держпраці зазначають, що ними позначається категорія приміщення з пожежної безпеки, функціональне призначення даного приміщення, вказується напрямок відкривання дверей (на себе, від себе) та інша інформація.
Прозорі двері повинні мати знаки або написи на рівні людських очей.
Вимоги до знаків безпеки визначено Технічним регламентом знаків безпеки і захисту здоров'я працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2009 № 1262.
Пройдіть тест до Дня охорони праці та діліться своїми результатами
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.