Робота в умовах підвищеної температури повітря: профілактичні заходи

Теми:
Фахівці Держпраці нагадали про заходи профілактики перегріванню (гіпертермії) на роботах за умов підвищеної температури повітря.

У літню пору, коли підвищена температура повітря, важливо правильно організувати режим праці.

Так, якщо температура повітря 35 °С і вище, тривалість роботи працівників на відкритих місцевостях має складати 15-20 хв., після чого має бути відпочинок не менше 10-12 хв. в охолоджуваних приміщеннях.

Допустима загальна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб, які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання, — не більше 4-5 год., для осіб без спеціального одягу — 1,5-2 год.

В охолоджуваних приміщеннях температура повітря має бути 24-25 °C, аби уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур.

Якщо температура повітря сягає вище 37 °С, не рекомендується проводити роботи на відкритому повітрі. Робота за такої температури належить до небезпечних (екстремальних). За таких умов години роботи слід перенести на ранок або вечір.

В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.

Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин.

Аби запобігти зневодненню організму, рекомендується дотримуватися питного режиму: пити воду часто і потроху. Під час виконання робіт середньої тяжкості за температури повітря більше 30 °С потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину (одну склянку кожні 20 хвилин). Температура питної води, напоїв, чаю має бути + 10-15 °С.

Разом з потом з організму людини активно виділяються солі та мікроелементи. Тому за підвищеної температури повітря рекомендовано вживати підсолену воду, мінеральну лужну воду, кисломолочні  напої (знежирене молоко, молочна сироватка), соки, вітамінізовані напої, киснево-білкові коктейлі.

За інформацією Управління Держпраці у Вінницькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105465

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174756

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114735

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді