Робота в умовах підвищеної температури повітря: профілактичні заходи

Теми:
Фахівці Держпраці нагадали про заходи профілактики перегріванню (гіпертермії) на роботах за умов підвищеної температури повітря.

У літню пору, коли підвищена температура повітря, важливо правильно організувати режим праці.

Так, якщо температура повітря 35 °С і вище, тривалість роботи працівників на відкритих місцевостях має складати 15-20 хв., після чого має бути відпочинок не менше 10-12 хв. в охолоджуваних приміщеннях.

Допустима загальна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб, які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання, — не більше 4-5 год., для осіб без спеціального одягу — 1,5-2 год.

В охолоджуваних приміщеннях температура повітря має бути 24-25 °C, аби уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур.

Якщо температура повітря сягає вище 37 °С, не рекомендується проводити роботи на відкритому повітрі. Робота за такої температури належить до небезпечних (екстремальних). За таких умов години роботи слід перенести на ранок або вечір.

В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.

Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин.

Аби запобігти зневодненню організму, рекомендується дотримуватися питного режиму: пити воду часто і потроху. Під час виконання робіт середньої тяжкості за температури повітря більше 30 °С потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину (одну склянку кожні 20 хвилин). Температура питної води, напоїв, чаю має бути + 10-15 °С.

Разом з потом з організму людини активно виділяються солі та мікроелементи. Тому за підвищеної температури повітря рекомендовано вживати підсолену воду, мінеральну лужну воду, кисломолочні  напої (знежирене молоко, молочна сироватка), соки, вітамінізовані напої, киснево-білкові коктейлі.

За інформацією Управління Держпраці у Вінницькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
69

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22569

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21312

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234122

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70407

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді