Фахівці Держпраці нагадали про негативні фактори на робочому місці водіїв автотранспортних засобів та шляхи створення безпечних умов праці цих працівників.
Шум, вібрація, вимушена робоча поза, гіподинамія, шкідливі токсичні речовини і запиленість повітря, нервово-емоційне напруження — всі ці фактори наявні у роботі водіїв та негативно впливають на їхнє здоров’я.
Держпраці наголошує на необхідності створення безпечних умов праці водіїв шляхом удосконалення автотранспорту в технічному і гігієнічному плані. Йдеться про те, щоб конструкції машин (система вентиляції, герметизації кабіни) забезпечували захист водія від впливу пилу та токсичних речовин.
Мікроклімат у кабіні повинен відповідати нормативним вимогам і підтримувати високу працездатність водія та його гарне самопочуття, тому важлива наявність приладів кондиціювання повітря.
Адміністрація підприємства, що має транспорт, повинна забезпечити проходження водіями обов’язкових попередніх та періодичних медичних оглядів, організовувати та проводити навчання водіїв, а також курс підготовки надання першої медичної допомоги під час дорожньо-транспортних подій.
Водії мають бути забезпечені на робочому місці засобами особистої гігієни: водій повинен мати в автомобілі миючі засоби, щітку для миття рук, рушник, ганчір’я для витирання рук від паливно-мастильних матеріалів.
За інформацією Управління Держпраці у Вінницькій області
Щоб забезпечити належне функціонування підприємства, яке є споживачем енергоресурсів, розробіть та затвердьте Положення про енергетичну службу. Щоб зробити це правильно, скористайтеся зразком Положення, наведеним у статті.
Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
Робота при низьких температурах повітря може бути небезпечною для здоров'я працівників. Низькі температури можуть призвести до переохолодження, обмороження та інших захворювань. Норми роботи при низькій температурі та яка допустима температура на робочому місці, читайте у статті.
Наказ стане у пригоді, щоб організовувати на підприємстві безпечне експлуатування генераторів. Адаптуйте зразок наказу про призначення відповідального за безпечну експлуатацію електрогенератора до потреб свого підприємства і використовуйте в роботі.
Організаційно-правовим документом, який визначає завдання, права, обов’язки і відповідальність працівника відповідно до займаної посади, є посадова інструкція. Дізнайтеся про основні вимоги до розроблення посадових інструкцій та їх структуру зі статті.