Фахівці Держпраці нагадали про негативні фактори на робочому місці водіїв автотранспортних засобів та шляхи створення безпечних умов праці цих працівників.
Шум, вібрація, вимушена робоча поза, гіподинамія, шкідливі токсичні речовини і запиленість повітря, нервово-емоційне напруження — всі ці фактори наявні у роботі водіїв та негативно впливають на їхнє здоров’я.
Держпраці наголошує на необхідності створення безпечних умов праці водіїв шляхом удосконалення автотранспорту в технічному і гігієнічному плані. Йдеться про те, щоб конструкції машин (система вентиляції, герметизації кабіни) забезпечували захист водія від впливу пилу та токсичних речовин.
Мікроклімат у кабіні повинен відповідати нормативним вимогам і підтримувати високу працездатність водія та його гарне самопочуття, тому важлива наявність приладів кондиціювання повітря.
Адміністрація підприємства, що має транспорт, повинна забезпечити проходження водіями обов’язкових попередніх та періодичних медичних оглядів, організовувати та проводити навчання водіїв, а також курс підготовки надання першої медичної допомоги під час дорожньо-транспортних подій.
Водії мають бути забезпечені на робочому місці засобами особистої гігієни: водій повинен мати в автомобілі миючі засоби, щітку для миття рук, рушник, ганчір’я для витирання рук від паливно-мастильних матеріалів.
За інформацією Управління Держпраці у Вінницькій області
Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.