Фахівці Держпраці нагадали про негативні фактори на робочому місці водіїв автотранспортних засобів та шляхи створення безпечних умов праці цих працівників.
Шум, вібрація, вимушена робоча поза, гіподинамія, шкідливі токсичні речовини і запиленість повітря, нервово-емоційне напруження — всі ці фактори наявні у роботі водіїв та негативно впливають на їхнє здоров’я.
Держпраці наголошує на необхідності створення безпечних умов праці водіїв шляхом удосконалення автотранспорту в технічному і гігієнічному плані. Йдеться про те, щоб конструкції машин (система вентиляції, герметизації кабіни) забезпечували захист водія від впливу пилу та токсичних речовин.
Мікроклімат у кабіні повинен відповідати нормативним вимогам і підтримувати високу працездатність водія та його гарне самопочуття, тому важлива наявність приладів кондиціювання повітря.
Адміністрація підприємства, що має транспорт, повинна забезпечити проходження водіями обов’язкових попередніх та періодичних медичних оглядів, організовувати та проводити навчання водіїв, а також курс підготовки надання першої медичної допомоги під час дорожньо-транспортних подій.
Водії мають бути забезпечені на робочому місці засобами особистої гігієни: водій повинен мати в автомобілі миючі засоби, щітку для миття рук, рушник, ганчір’я для витирання рук від паливно-мастильних матеріалів.
За інформацією Управління Держпраці у Вінницькій області
Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
Пройдіть тест до Дня охорони праці та діліться своїми результатами
Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.