Безпека праці на птахогосподарствах

Наказом Мінагрополітики від 18.03.2016 № 92 внесено зміни до Інструкції з профілактики та ліквідації колібактеріозу птиці (далі — Інструкція), затвердженої наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагрополітики України від 02.02.2005 № 9.

Зокрема, Інструкцію доповнено главою 5 «Правила безпеки для обслуговувального персоналу в неблагополучних щодо колібактеріозу птахогосподарствах».

  • Колібактеріоз птиці — це інфекційна, септична хвороба домашньої, дикої та декоративної птиці.

Зміни до Інструкції передбачають, що працівники птахогосподарств повинні проходити попередній (до прийняття на роботу) і періодичні (один раз на рік) профілактичні медичні огляди.

Аби запобігти інфікуванню працівників птахогосподарств, їх повинні забезпечити мийними та дезінфекційними засобами, спеціальним одягом, засобами індивідуального захисту; обов'язково провести роз'яснювальну роботу з питань дотримання правил особистої гігієни.

Спеціалісти, які працюють з хворою птицею, забезпечуються спецодягом (халатами/комбінезонами, рушниками, шапочками, змінним взуттям, бахілами, гумовими рукавичками, респіраторами тощо) та іншими засобами індивідуального захисту, а також необхідними інструментами, посудом, мийними та дезінфекційними засобами. Після закінчення роботи спецодяг і спецвзуття знезаражуються або знищуються.

До роботи з хворою птицею не допускаються особи з ознаками будь-яких захворювань або нездужання, старші 65 або молодші 18 років, вагітні жінки.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22587

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
75500

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
58140

Основні засоби захисту органів слуху

Тривалий гучний вплив шуму згубно впливає на людський організм, оскільки при цьому пошкоджуються нервові закінчення внутрішнього вуха, які відповідають за слухову чутливість. Внаслідок цього розвиваються такі професійні захворювання, як туговухість та глухота. Для захисту від цих та інших проблем роботодавці мають подбати про засоби захисту органів слуху працівників.
4727

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді