Сьогодні в Україні відбудуться заходи, присвячені 30-й річниці Чорнобильської катастрофи.
Згідно з архівними даними, 26 квітня 1986 року, вночі о 1:23 на четвертому енергоблоці ЧАЕС в результаті серії потужних вибухів був повністю зруйнований реактор. Внаслідок аварії в навколишнє середовище потрапила значна кількість радіоактивних речовин.
Аварію на ЧАЕС вважають найбільшою у своєму роді за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих та постраждалих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.
Масштаби наслідків після аварії на Чорнобильській АЕС просто шокують: з числа постраждалих померло 167 653 людей, серед них 2929 ліквідаторів. 92% учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та 83% потерпілих страждають на різні захворювання. І це далеко не остаточні цифри, адже Чорнобиль залишив відбиток на здоров’ї людей не одного покоління.
- 2016 рік в Україні оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи
Також, як повідомляє «Радіо ООН», 30-й річниці Чорнобильської катастрофи сьогодні присвятять засідання Генеральної асамблеї ООН у штаб-квартирі в Нью-Йорку.
За інформацією «УНІАН»
Законодавство зобов’язує роботодавців інформувати працівників про умови праці робочому місці. Якщо вони несприятливі — потрібно це вказати у наказі про прийняття на роботу. Як скласти наказ про прийняття на роботу зі шкідливими умовами праці без помилок, дізнайтеся зі статті.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Посадова інструкція інженера з пожежної безпеки встановлює обов’язки, права, основні напрями роботи працівника, відповідального за пожежну безпеку та утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту. Скачайте інструкцію та адаптуйте до умов вашого підприємства.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.