Наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про посилення профілактичної роботи щодо запобігання та попередження нещасних випадків в закладах охорони здоров'я» від 18.06.2013 № 522.
Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.06.2013 № 522, з метою попередження та запобігання нещасних випадків у закладах охорони здоров’я комунальної форми власності та юридичних осіб, що належать до сфери управління МОЗ України, та з метою оцінки матеріально-технічного стану будівель, зокрема, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління МОЗ України, необхідно забезпечити:
- проведення позачергового інструктажу з охорони праці зі всіма працівниками, які працюють на дільницях підвищеної небезпеки, а також інструктаж з питань безпеки дорожнього руху зі всіма водіями санітарного та спеціального автотранспорту;
- проведення повного технічного огляду медичного та технологічного обладнання, заборонити експлуатацію несправного зазначеного обладнання;
- проведення обстеження будинків та споруд з метою безпечної їх експлуатації, особливо звернувши увагу на об’єкти з цілодобовим перебуванням людей (гуртожитки, санаторії тощо);
- утримання територій закладів у належному стані під час несприятливих погодних умов;
- подання щокварталу інформації (до 15 числа наступного місяця за звітний період) про стан виробничого травматизму та наявність ДТП і пожеж у підвідомчих закладах.
Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.