«Довідник спеціаліста з охорони праці»: будьте готові до викликів літа

Автор
шеф-редактор Експертус Охорона праці
Дізнайтесь, які новинки чекають на вас у липневому номері

«Довідник спеціаліста з охорони праці»: будьте готові до викликів літа

Спека ставить додаткові умови й до організації робіт. Ознайомтеся з вимогами законодавства та порадами експерта, щоб організувати безпечну й комфортну роботу в літню пору. Тримайте напохваті шпаргалку, яка підкаже, як запобігти шкідливому впливу підвищеної температури на працівників. 

Читати новий номер

Ще однією ознакою нинішнього літа став гуркіт генераторів на наших вулицях. Їх експлуатація влітку має певні особливості. Дізнайтеся про це в статті «Як безпечно експлуатувати генератори в літній період». Також скачайте шпаргалку з корисними порадами. 

Приділіть увагу актуальній статті щодо первинних засобів пожежогасіння. Скористайтеся зразком наказу про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Продовжуємо розповідати вам про судову практику щодо питань охорони праці. Наразі — про оскарження акта розслідування групового нещасного випадку зі смертельним наслідком. Чи визнали такий випадок по­в’я­за­ним із виробництвом та якими доказами керувалися суди різних інстанцій? 

Наші червневі вебінари зібрали понад 3 тис. реєстрацій фахівців. Маєте можливість передивитися їх у Довіднику: 

Для передплатників електронного формату журналу продовжуємо публікувати ексклюзивний зразок Плану локалізації і ліквідації аварій та їх наслідків. Завантажуйте та використовуйте в роботі третю частину зразка. 

У цьому номері знайдете ще багато актуальних тем, практичних порад, відповідей на ваші запитання. Із «Довідником спеціаліста з охорони праці» ви будете в курсі всіх фахових новацій. 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Посада інженера з охорони праці

Законодавство зобов’язує роботодавців, незалежно від форми власності організації, забезпечити своїм працівникам безпечні умови праці. Інженер з охорони праці — особа, яка відповідає за безпеку праці на підприємстві. Які вимоги до інженера з охорони праці існують? Що він повинен знати, які обов’язки виконувати? Про це читайте у нашій статті.
66564

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22468

Органи державного управління охороною праці в Україні

Державна політика в галузі охорони праці спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці. Зі статті ви дізнаєтеся, яка структура державного управління охороною праці в Україні, хто здійснює державне управління охороною праці та які саме обов’язки та повноваження органів державного управління охороною праці.
19249

Як роботодавцеві провести моніторинг щодо належних умов праці

Незважаючи на вимоги законодавства, в Україні завжди досить велика кількість робочих місць з небезпечними та шкідливими виробничими факторами, не завжди санітарно-побутові умови праці відповідають нормативним вимогам. Багато людей потерпає від нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві. Однією із причин такого становища є незадовільний стан безпеки праці та неналежні праці на підприємствах.
169

Знайомимося з нормативною базою з безпеки праці

Інженер з охорони праці не займається законотворчістю, однак опрацювання нормативної бази — складова його роботи. Він має знати, які існують нормативно-правові акти з охорони праці та як їх правильно застосовувати. Про основні нормативні документи з охорони праці — далі у статті.
23182

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді