єДозвіл: які послуги будуть доступні онлайн

Старт сервісу заплановано на кінець місяця

Уряд постановою від 05.06.2024 № 795 затвердив Порядок реалізації експериментального проєкту щодо запровадження першого етапу Єдиної державної електронної системи дозвільних документів (далі — Порядок).

Система єДозвіл передбачає цифровізацію повного циклу процедур видачі дозвільних документів. Підприємці, які долучаться до участі в проєкті, матимуть змогу:

  • створювати та подавати декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці;
  • подавати заяви та документи в електронній формі на отримання, відновлення, зупинення чи анулювання ліцензій, розширення чи звуження господарської діяльності тощо;
  • інформувати про зміни в документах і відомостях, які долучалися до заяви;
  • отримувати інформацію про стан чи результати розгляду електронних документів;
  • сплачувати за надання адмінпослуг;
  • скаржитись на дії (бездіяльність) органу ліцензування щодо порушення ним вимог законодавства у сфері ліцензування.

Порядок передбачає, що на першому етапі проєкту для бізнесу будуть доступні такі адміністративні послуги у сфері охорони праці та ліцензування:

  • реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (первинна, оновлена);
  • видача ліцензії (зупинення та відновлення її дії, анулювання ліцензії повністю) на провадження:

Першою послугою підприємці матимуть змогу скористатися вже наприкінці липня — подати декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Поступово перелік послуг доповнюватиметься. У вересні планується запустити послугу з отримання ліцензії на ветеринарну діяльність. Інші послуги — із жовтня 2024 року.

єДозвіл взаємодіятиме з електронними інформаційно-комунікаційними системами держорганів, а замовлення послуг здійснюватиметься через Єдиний державний веб-портал електронних послуг. Отже, від бізнесу не вимагатимуть документи, які містяться у цих системах.

Нагадаємо: нещодавно Мінцифри запустило комплексний сервіс е-Підприємець, який дає змогу розпочати власну справу чи розширити бізнес.

Джерело: Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Знайомимося з нормативною базою з безпеки праці

Інженер з охорони праці не займається законотворчістю, однак опрацювання нормативної бази — складова його роботи. Він має знати, які існують нормативно-правові акти з охорони праці та як їх правильно застосовувати. Про основні нормативні документи з охорони праці — далі у статті.
23182

Акт службового розслідування порушень вимог безпеки

Після того, як комісія зі службового розслідування встановила причини, винних осіб і зміст порушень, вона складає акт службового розслідування. Скачайте Акт службового розслідування: зразок, розроблений експертом
7425

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді