Підприємства, установи та організації (далі — підприємства) зобов’язані до 20 червня 2024 року подати територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) інформацію про наявність транспортних засобів (ТЗ) і техніки, їх технічний стан. А також — про громадян, які працюють на таких ТЗ і техніці.
Набули чинності зміни до Правил дорожнього руху
Таку інформацію підприємства подають двічі на рік — до 20 червня і до 20 грудня. Підстава — пункт 15 Положення про військово-транспортний обов’язок, затвердженого постановою КМУ від 28.12.2000 № 1921 (далі — Положення № 1921). Для цього складіть Відомість про наявність і технічний стан транспортних засобів і техніки, а також про громадян, які працюють на підприємстві, в установі та організації на таких транспортних засобах і техніці (далі — Відомість) за формою згідно з додатком 1 до Положення № 1921.
Військово-транспортний обов’язок встановлений законом для задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами і технікою. Він поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, ОМС, підприємства, установи, організації, зокрема на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства та інші підприємства, які забезпечують експлуатацію ТЗ, а також на громадян — власників ТЗ і техніки (ч. 1 ст. 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII).
У Відомість уносьте дані лише про ТЗ, що є власністю підприємства. Якщо підприємство є власником ТЗ і передало його у лізинг, повідомте про це ТЦК. Підприємство, якому ТЗ передали у лізинг, не включає інформацію про них у Відомість.
Керівники підприємств, установ та організацій зобов’язані забезпечити доступ представників ТЦК до транспортних засобів і техніки для перевірки їх мобілізаційної готовності (п. 19 Положення № 1921).
Якщо підприємство не подало Відомість або подало її із запізненням, це вважається порушенням законодавства і загрожує адміністративною відповідальністю. Штраф за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період складає від 2000 до 3500 нмдг — від 34 000 до 59 500 грн (абз. 2 ч. 3 ст. 210-1 КпАП).