Вже за рік весь бензин на АЗС міститиме біоетанол

Новий закон передбачає лише поодинокі винятки

Вже за рік весь бензин на АЗС міститиме біоетанол

Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому закон щодо обов’язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту (законопроєкт № 3356-д). Його мета — створити нормативно-правову базу для розвитку сфери виробництва, обігу та використання рідкого біопалива транспортом.

Як забезпечити пожежну безпеку на автозаправних станціях

За законом, із 1 червня 2025 року мінімальна частка біопалива (біокомпонетів) у бензинах, які відпускаються з місць оптової і роздрібної торгівлі пальним, становитиме 5%. Виняток — бензини з октановим числом 98 і вище та бензини, що поставляються для потреб Міноборони, Держрезерву та для створення мінімальних запасів нафти й нафтопродуктів.

Облік вмісту рідкого біопалива (біокомпонентів) вестиме Держенергоефективності.

Недотримання вимог щодо відпуску та неподання або несвоєчасне подання інформації щодо вмісту рідкого біопалива (біокомпонентів) вважатиметься правопорушенням.

Закон імплементує положення Директиви Європарламенту та Ради 2009/28/ЄС від 23.04.2009 про заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел. Крім того, документ стимулюватиме розвиток аграрного сектору, адже створюється новий ринок біоетанолу в Україні.

Джерело: ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відбувається перевірка знань з електробезпеки

Які бувають види перевірок знань з електробезпеки, хто з працівників та з якою періодичністю має їх проходити, як організувати перевірку знань з електробезпеки. Про все це — далі у статті.
29551

Інструкція з пожежної безпеки в приміщеннях і кабінетах

Інструкція з пожежної безпеки в приміщеннях і кабінетах є обов’язковою для виконання всіма працівниками підприємства й поширюється на всі приміщення та кабінети підприємства. У ній встановлено основні вимоги до забезпечення пожежної безпеки в будівлі. Завантажте зразок інструкції, розроблений експертом, та за потреби адаптуйте документ до умов вашого підприємства.
47006

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
219991

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді