Компенсація за розмінування для агросектору запущена

Для того, щоб отримати допомогу, фермери мають відповідати низці вимог

Компенсація за розмінування для агросектору запущена

Стартувала програма компенсації фермерам витрат на гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Вибухонебезпечні предмети: якзахистити працівників окремих галузей господарства

Участь у програмі можуть узяти аграрії, землі яких уже розміновані сертифікованими операторами протимінної діяльності (ОПМД) у період з 24 лютого 2022 р. до 15 квітня 2024 р.

Обов’язкові умови для участі у програмі:

  • землі розташовані на деокупованій території поза зоною бойових дій;
  • факт забруднення ділянок підтверджений Центром протимінної діяльності за результатами нетехнічного обстеження сертифікованим ОПМД;
  • аграрій не перебуває під санкціями, кінцевий власник товаровиробника – не громадянин держави-агресора;
  • фермер не має податкового боргу, його підприємство не перебуває в стадії ліквідації чи банкрутства.

Держава компенсуватиме фермерам 80% витрат вартості розмінування земель, а також виплатить компенсації тим, хто вже очистив свої ділянки і почав на них працювати. Такі аграрії можуть заповнити та подати заявку на отримання компенсації на адресу Центру гуманітарного розмінування ([email protected]).

Форму заявки наводить додаток 1 до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення, затвердженого постановою КМУ від 12.03.2024 № 284.

До заявки, скріпленої електронним цифровим підписом, потрібно додати:

  • копію договору із сертифікованим оператором на надання послуг із розмінування;
  • копії актів наданих послуг, що підтверджують проведення розмінування;
  • копії платіжок, що підтверджують розрахунок за надані послуги.

Фермери, які лише планують розпочати розмінування власних с/г ділянок або на яких працюють як орендарі, також можуть подавати заявки на компенсації через Державний аграрний реєстр.

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105442

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174738

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114662

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді