Новий закон про домашніх працівників: як буде сплачуватися ЄСВ

Закон набирає чинності через три місяці після опублікування.

Основні зміни у регулюванні праці домашніх працівників

Президент підписав Закон України № 3680-IX від 25 квітня 2024 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників»

Новий закон врегульовує умови роботи домашніх працівників, додаючи до Кодексу законів про працю (КЗпП) нову главу XI-A. Домашніми працівниками визнаються фізичні особи, які виконують домашню працю в рамках трудових відносин з роботодавцем.

Основні положення закону:

  • домашні працівники мають право на безпечні та здорові умови праці.

  • з ними укладається трудовий договір у письмовій формі;

  • роботодавець повідомляє ДПС про прийняття та звільнення працівника;

  • загальнообов'язкове державне соціальне страхування здійснюється на добровільній основі;

  • можливе надання житла працівнику, з укладенням договору оренди у разі платного надання.

Домашнім працівникам забезпечується повага до їх честі та гідності, а також невтручання в особисте життя. Збирання та використання інформації про домогосподарство дозволяється тільки за згодою роботодавця, крім випадків, передбачених законом.

Більше корисної інформації:

Розірвання трудового договору

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця відбувається через підписання додаткової угоди про його розірвання або в односторонньому порядку шляхом надсилання домашньому працівнику повідомлення про розірвання у спосіб, передбачений трудовим договором, або рекомендованим листом з описом вкладення.

Трудовий договір може бути розірваний з ініціативи роботодавця або працівника згідно з умовами, передбаченими зі статтями 38, 39 КЗпП. Про припинення трудового договору роботодавець зобов’язаний письмово повідомити ДПС протягом трьох днів з моменту звільнення працівника.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21287

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
233971

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70352

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
75427

Вуглекислотні вогнегасники

Вуглекислотні вогнегасники — поширений засіб пожежогасіння. Дізнайтеся зі статті про загальні та технічні характеристики вуглекислотних вогнегасників, призначення, правила застосування, транспортування і зберігання, перезаряджання вуглекислотних вогнегасників, принцип їх дії.
48758

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді