Постанова набирає чинності через місяць після її опублікування і діятиме протягом періоду воєнного стану та шести місяців після його припинення чи скасування.
Постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2024 року № 600 затверджено Порядок визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності. Ця постанова вступає в дію через місяць після її офіційного опублікування і буде чинною протягом воєнного стану та шести місяців після його завершення або скасування.
Згідно з новим Порядком, обласні та Київська міська військові адміністрації мають підготувати та затвердити переліки критично важливих об’єктів, які мають отримати пріоритетне електропостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження. Ці об’єкти можуть включати:
критичну інфраструктуру у паливно-енергетичному та життєзабезпеченні;
медичні заклади у державній або комунальній власності;
військові частини та територіальні центри комплектування і соціальної підтримки;
підприємства оборонного комплексу;
підприємства, важливі для забезпечення продовольчої, економічної та енергетичної безпеки країни;
електронні комунікаційні мережі;
державні органи влади.
Для інших споживачів, оператор системи передачі НЕК «Укренерго» зобов'язаний забезпечити рівномірний розподіл граничної потужності. Оператори систем розподілу складатимуть графіки планових відключень та обмежень електропостачання.
Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
Скачайте зразок наказу про затвердження положення про систему управління охороною праці (наказ про затвердження положення про СУОП) та адаптуйте його до умов вашого підприємства.