Про надання уточнюючої довідки про період роботи зі шкідливими і важкими умовами праці

Хто повинен видавати уточнюючу довідку про період роботи зі шкідливими і важкими умовами праці у разі передачі первинних документів підприємства, що перебуває в стадії ліквідації, до архівної установи?

Пенсійний фонд України надав роз’яснення від 16.10.2013 про те, хто повинен видавати уточнюючу довідку про період роботи зі шкідливими і важкими умовами праці у разі передачі первинних документів підприємства, що перебуває в стадії ліквідації, до архівної установи.

Статтею 46 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі — Закон) визначено, що після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс. Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи — банкрута. Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснює державну реєстрацію юридичної особи — банкрута та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців. Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців запису про припинення юридичної особи — банкрута.

Водночас, статтею 48 Закону передбачено, що до винесення господарським судом ухвали про ліквідацію юридичної особи — банкрута (до завершення ліквідаційної процедури) ліквідатор зобов’язаний забезпечити збереження архівних документів банкрута і за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства або з уповноваженою ним архівною установою визначити місце подальшого їх зберігання.

Відтак, у разі перебування підприємств в стадії ліквідації, уточнюючу довідку для призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» видає ліквідатор на підставі копій відповідних документів, наданих архівами, яким передано на зберігання первинні документи підприємств, що перебувають у стадії ліквідації

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21312

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14357

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
640

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді